captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ryga ir Vašingtonas pasirašys susitarimą, leisiantį JAV statyti Latvijoje karinius objektus ir juos naudoti

Latvija ir JAV planuoja pasirašyti susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje, leisiantį amerikiečiams Latvijoje dalyvauti karinių objektų statybose ir juos naudoti.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Šis dokumentas susijęs su nuolatiniu ir ilgalaikiu amerikiečių karių buvimu Latvijoje.

Įstatymo projekto anotacijoje pažymima, kad šiuo metu šalys aktyviai bendradarbiauja ir dėl nuolatinio bei ilgalaikio amerikiečių karių buvimo Latvijoje reikia patobulinti įstatymų bazę, taip pat detaliai apibrėžti ginkluotųjų pajėgų bei su jomis susijusių asmenų teises ir pareigas.

Įstatymų bazės išplėtimas leis ir toliau gauti iš JAV kolektyvinės gynybos garantijas, rašoma anotacijoje.

Norminio teisės akto projektas numato JAV ginkluotosioms pajėgoms laisvą prieigą prie karinės infrastruktūros objektų Latvijoje ir galimybę vykdyti statybos darbus šiuose objektuose.

Nauji ir rekonstruoti pastatai priklausys Latvijos valstybei, tačiau amerikiečiai kariai galės jais naudotis, kiek reikės. Vėliau šalys susitars dėl objektų perdavimo sąlygų.

Be to, susitarimas dėl bendradarbiavimo leis amerikiečių kariškiams įvežti asmeninio naudojimo prekes nesumokėjus importo muitų ir mokesčių.

Susitarimas taip pat numato, kad Latvijos teritorijoje bus pripažįstamas amerikietiški vairuotojo pažymėjimai ir bus supaprastintos įvažiavimo sąlygos.

Dokumentas taip pat numato supaprastinti įvažiavimo ir buvimo šalyje sąlygas JAV ginkluotųjų pajėgų civilinio personalo nariams ir kontraktininkams.

Be to, Latvija pripažins Jungtinėse Valstijose išduotus profesinius sertifikatus ir licencijas. JAV orlaiviai, laivai ir sausumos transporto priemonės nebus tikrinami negavus Amerikos žinybų leidimo.

Šiuo metu JAV ir kitų NATO valstybių ginkluotųjų pajėgų buvimo Latvijoje statusą nustato 1951 metais NATO pasirašyta sutartis, prie kurios Latvija prisijungė 2004-aisiais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...