Lietuvoje

2017.01.27 07:45

L. Kukuraitis žada reformuoti vaiko teisių apsaugos sistemą

Rūta Dambravaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.01.27 07:45

Reaguodamas į pasikartojančius smurto prieš vaikus atvejus, Socialinės apsaugos ir darbo ministras inicijuoja atsakingų ministrų susitikimą ir žada reformuoti vaiko teisių apsaugos sistemą. Tuo metu prezidentė lankysis Kaune, kur domėsis socialinio saugumo situacija ir vaikų globos pertvarka.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad smurto prieš vaikus atvejai rodo, kad dabartinė vaiko teisių apsaugos sistema neveikia. L. Kukuraitis planuoja susitikti su teisingumo, vidaus reikalų, švietimo ir sveikatos apsaugos ministrais bei Generalinės prokuratūros vadovais ir iš esmės peržiūrėti vaiko teisių apsaugos sistemą. Ministro iniciatyva vakar suburtos 4-ios darbo grupės ketina svarstyti pasiūlymus dėl smurto prieš vaikus apibrėžimo, atsakomybės už smurtą, dėl laikinosios globos bei pagalbos šeimai plano.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį vyksta į Kauno vaikų gerovės centrą „Pastogė“, kur domėsis, kaip miestui pavyko rasti alternatyvias globos formas vaikų namams.

Visuomenėje taip pat netyla diskusijos dėl ne kartą Seime atidėtų smurtą prieš vaikus draudžiančių įstatymo pataisų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.