Lietuvoje

2017.01.26 22:08

Ėmėsi griežtų priemonių: iš saugomų teritorijų ir ežerų pakrančių iškelia neteisėtus vagonėlius

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.26 22:08

Veisiejų regioninio parko direkcija ėmėsi griežtų priemonių prieš saugomose teritorijose neteisėtai pastatytus kilnojamuosius objektus – vagonėlius. Vienam vagonėlio savininkui nereagavusiam į raginimus arba jį įteisinti, arba patraukti iš saugomos teritorijos, taikyta priverstinė vagonėlio nuvežimo tvarka atsėjo netoli 700 eurų. Kiti savininkai puolė juos įteisinti arba demontuoti.

Neteisėtai prie Vernijio ežero atitempto kilnojamojo turto savininkas turėtų susirūpinti. Jeigu penktadienį jo vagonėlis nebus patrauktas iš Morkavo botaninio-zoologinio draustinio arba demontuotas, kitą savaitę vagonėlis bus priverstinai išvežtas į saugojimo aikštelę. 

Savininkui tai kainuos ne vieną šimtą eurų, mat teks sumokėti už vagonėlio nuvežimą, už jo saugojimą ir apmokėti antstolio paslaugas.

„Šiuo konkrečiu atveju savininkas gali tik pašalinti vagonėlį iš teritorijos. Mat vagonėlis stovi ne ant nuosavos žemės ploto. Na, o norint jį įforminti, tuomet reikia atlikti kai kuriuos žingsnius, atitikti kriterijus“, – kalbėjo Veisiejų regioninio parko vyriausioji specialistė-ekologė Irma Maciulevičienė.

Praeitą savaitę prie Dumblinio ežero neteisėtai laikytą kilnojamąjį vagonėlį priverstinai pašalino Veisiejų regioninio parko direkcija. Pažeidėjui tai atsėjo beveik 700 eurų.

Kilnojamojo turto šalinimo procedūros pradėtos prieš kelerius metus.

„Žmogus nereaguoja į jokius registruotus laiškus, į susirašinėjimus, neatsako telefonu. Kadangi nėra diskusijos, tuomet pritaikome visas procedūras ir išvežam priverstinai“, – sakė Veisiejų regioninio parko direktorė Lina Žukauskienė.

Alytaus regiono saugomose teritorijose ir vandens telkinių apsaugos zonose fiksuoti 75 kilnojamieji objektai, trečdalį jų savininkai jau pašalino patys. Kitų vagonėlių savininkams siūloma objektus persivežti į sodybas ir juos įteisinti.

„Būsimas saugomų teritorijų įstatymo pakeitimas, kuris įsigalios nuo gegužės, leis būti lankstesniais. Sodybose bus leidžiama turėti po vieną vagonėlį, bet tik tuo atveju, jei yra išduotas leidimas toje vietoje statyti statinius, pavyzdžiui, vietą įrankiams susidėti, jei netoliese yra bitynas ar vykdoma verslinė žvejyba“, – teigė Alytaus regiono Aplinkos apsaugos departamento direktorius Statys Vanagas.

Pavasariop Alytaus regiono aplinkosaugininkai vėl organizuos akciją ir ieškos į saugomas teritorijas ir prie ežerų neteisėtai atitemptų kilnojamųjų objektų.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32