Lietuvoje

2017.01.26 19:15

Vaiko raidos centras pasmerktas neišlikti?

Giedrė Baltrušytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.26 19:15

Vienintelio Lietuvoje vaikams su elgesio ir emociniais sutrikimais gydyti skirto Vaiko raidos centro darbuotojai ir čia gydomų vaikų tėvai sutrikę – jie jau daugybę metų vis apipilami pažadais apie greitą perkėlimą iš dabar naudojamų nepritaikytų „laikinų“ patalpų. Naujasis sveikatos apsaugos ministras tikina, kad šio centro klausimas yra vienas jo prioritetų.

Prestižiniame sostinės Žvėryno mikrorajone šalia Neries įsikūręs Vilniaus vaiko raidos centras vienintelis Lietuvoje kompleksiškai gydo vaikus, turinčius raidos, elgesio, psichikos ir emocijų sutrikimų, bei teikia paslaugas jų tėvams.

2013-ųjų rudenį įgriuvo šios gydymo įstaigos stogas. Nuo tada centras negali teikti dalies paslaugų, nes pagrindinis korpusas uždarytas, o vaikai ir darbuotojai glaudžiasi kieme įrengtose pagalbinėse patalpose apverktinomis sąlygomis. Dėl to ypač kenčia mažieji pacientai.

Nuo tada kai įgriuvo pastato stogas, jo nė nebandyta tvarkyti – užkulisiuose kalbėta, kad netinkamos centro veiklai sąlygos kažkam tapo puikia dingstimi pretenduoti į prestižinį hektaro ploto sklypą Neries pakrantėje su vaizdu į Seimo rūmus.

Daugiau apie šią problemą – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt