Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.26 15:28

Prasideda Holokausto aukų atminimo dienos minėjimas

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse Lietuvos žydų bendruomenė kviečia į atminimo dienos renginius. Per Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metu sunaikinta 6 milijonai žydų, iš jų – apie 190 tūkstančių – Lietuvoje.

„Remiantis mano dviejų metų patirtimi Lietuvoje, matau, kad žmonės darosi atviri kalbėti šia praities tema. LRT RADIJAS neseniai pristatė dokumentikos ciklą apie Holokaustą. Tai yra rodiklis, kad apie žydų genocidą pradedama kalbėti atvirai, tačiau visuomet yra galimybė daryti daugiau. Reikėtų suprasti ir tai, kad Holokausto aukų atminimo datos daugiausiai minimos tų organizacijų, kurios turi sąsajų su žydų tauta ar kultūra“, – sako Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.

Holokausto aukas Lietuvos žydų – litvakų – bendruomenė prisimins ketvirtadienį Vilniaus Choralinėje sinagogoje, kur už aukas bus uždegamos žvakės ir giedama malda. Vėliau laukia susitikimas su Rytų Europos ir ypač Lenkijos žydų istorijos tyrinėtoju Entoniu Polonskiu. 

Minėjimas pavakarę vyks ir Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejuje, kur rengiama biografinio filmo peržiūra ir paroda apie žydus karo metais gelbėjusius žmones. 

Holokausto aukų atminimo dieną, sausio 27 d., kuri minima penktadienį, paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Šią dieną 1945 m. buvo išvaduota Aušvico koncentarcijos stovykla Lenkijoje, kur naciai nužudė apie pusantro milijono įvairių tautybių žmonių, daugiausia – žydų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi