Lietuvoje

2017.01.26 09:14

„Valstiečius” A. Verygą ir R. Baškienę sieja giminystės ryšiai

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt2017.01.26 09:14

Ieškodamas naujo savo patarėjo ir viceministro, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paskelbė, kad tai darys itin skaidriai. Bet medikų bendruomenėje vis garsiau kalbama, kad pats ministras gali turėti stiprų artimų ryšių užnugarį „valstiečių“ partijoje, kuri jį ir delegavo į šį postą ir su kuria jis dalyvavo Seimo rinkimuose. Pasirodo, ministras ir viena įtakingiausių „valstiečių“ – Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė – turi šeimyninių sąsajų.

„Labai įdomus klausimas. Ir aš, ir jis gimę Užventyje, Kelmės rajone. Man – džiaugsmas, kad mano vyro giminėje yra tokie garbingi žmonės Baškiai. A. Verygos močiutė ir mano vyro tėvas buvo brolis ir sesuo. Kitaip tariant, A. Verygos mama ir mano vyras yra pusbrolis ir pusseserė. Tai man A. Veryga – ne giminaitis ir tarp mūsų kraujo ryšio nėra“, – tvirtino R. Baškienė.

Ji prisipažino labai vertinanti A. Verygą ir kaip mediką, ir kaip žmogų. Taip pat neslėpė, kad visada žavėjosi ministro tėvais, o ypač jo prosenele, kuri sulaukusi 96 metų sugeba gyvenimą vertinti labai blaiviai, ramiai, o kartais ramybės pamoko ir savo artimuosius.

„Tikrai žinojau, kad A. Veryga – mano vyro giminaitis, bet specialiai to niekam nesakiau, kad neatrodytų, jog R. Baškienė jį kažkam proteguoja. O dabar jis jau paskirtas (ministru – LRT.lt). Tokį žmogų pasirinkti, žinant jo darbus, tikrai ne sarmata“, – kalbėjo R. Baškienė.

Savo ruožtu premjeras Saulius Skvernelis LRT.lt teigė nežinojęs, kad R. Baškienę ir A. Verygą sieja giminystės ryšiai: „Visi Lietuvoje – giminės. Švogerių kraštas, nieko nepadarysi. Man jo niekas nerekomendavo. Aš pats rinkausi ministrus. Bet, jei ir būčiau žinojęs, kad jie (R. Baškienė ir A. Veryga – LRT.lt) giminės, vis tiek būčiau pasirikęs Aurelijų.“

Su pačiu A. Veryga LRT.lt susisiekti nepavyko. Ministro darbotvarkė trečiadienį buvo itin intensyvi.

Jis savo asmeniniame tinklaraštyje apie sprendimą pasukti politikos ir valdžios link būtent su „valstiečiais“ yra rašęs: „Jau ne vieną kartą yra tekę įsitikinti, kad atėjus rinkimams politikai nesibodi dalinti pažadus, susijusius su šalies gyventojų sveikatos pagerinimu, alkoholizacijos problemų sprendimu ir kitomis problemomis, tačiau, atėjus sprendimų laikui, įsipareigojimų išsižadama.

Sutikau dalyvauti rinkimuose LŽVS komandoje todėl, kad mane įtikina jos lyderio Ramūno Karbauskio veikla buriant ir puoselėjant Naisių bendruomenę, gerinant socialinę aplinką, diegiant blaivystės idėjas, remiant kultūrą. Tai yra ne pažadai, o tikri darbai, kurie neleidžia abejoti gerais ketinimais. Kita mano pasirinkimo priežastis yra ta, kad LŽVS buria ekspertų ir savo sričių profesionalų komandą, kurie yra konkrečiais darbais įrodę savo kompetenciją ir pasiryžimą veikti visuomenės labui. Būtent tokia komanda gali tapti visuomenei reikalingų pokyčių varikliu ir prisiimti atsakomybę už reikalingus pokyčius.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.