Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.25 18:16

Pulkininkų leitenantų laipsniai suteikti trylikai Lietuvos kariuomenės karininkų

LRT.lt 2017.01.25 18:16

Trečiadienį krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras suteikė pulkininkų leitenantų laipsnius 13-kai Lietuvos karininkų, rašoma pranešime spaudai.

„Didžiuojuosi matydamas, kaip stiprėja Lietuvos kariuomenė ir auga jos karininkų gretos“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. – „Aukštesnis karinis laipsnis – tai ne tik jūsų nuoseklaus darbo, pasiaukojimo ir ištikimybės įvertinimas. Tai taip pat ir didesnė atsakomybė, kurią garbingai prisiimate.“

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras sveikindamas karius padėkojo karininkų šeimoms ir artimiesiems už supratimą bei palaikymą ir palinkėjo toliau garbingai tarnauti stiprinant Tėvynės saugumą.

Vyresniųjų karininkų skaičius didinamas atsižvelgiant į teritorinės gynybos pajėgumų stiprinimą, taip pat siekiant toliau komplektuoti kovinius vienetus trūkstamu kariniu personalu, kurie kartu su sąjungininkų kariais vykdys kolektyvinės gynybos operacijas.

Vyresniųjų karininkų skaičiaus didinimas taip pat leis pasiekti, kad karininkui, užimančiam atitinkamo karinio laipsnio pareigas, būtų suteikiamas šioms pareigoms užimti nustatytas karininko laipsnis.

Lietuvos kariuomenėje nuosekliai auga krašto apsaugos sistemoje tarnaujančių profesinės karo tarnybos, karių savanorių, privalomosios pradinės karo tarnybos karių, kariūnų skaičius:

2017 m. numatoma pašaukti 500 daugiau nei pernai karo prievolininkų atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (2016 m. buvo pašaukta 3 tūkst., o 2017 m. planuojama – 3537 karo prievolininkų). Taip pat toliau organizuojami jaunesniųjų karininkų vadų mokymai.

2016 m. profesinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje pasirinko daugiau nei 270 jaunuolių daugiau nei 2015 m. (taip pat ir 2015 m. daugiau nei 150 lyginant su 2014 m.). Profesinės karo tarnybos karių ribiniai skaičiai nustatomi siekiant nuosekliai didinti kovinių vienetų personalo sukomplektavimą. 2017 metams planuojamas karių skaičius nuo 18 340 iki 21 790 (2016 metais nustatytas nuo 17 890 iki 22 760).

2017 m. antrojoje Lietuvos kariuomenės motorizuotoje pėstininkų brigadoje „Žemaitija“ planuojama formuoti naują artilerijos batalioną. Taip pat šiais metais planuojama logistikos batalionu papildyti ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ struktūrą.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) kasmet vidutiniškai pagausėja apie 100 savanorių karių. Jų kariniam parengimui, mokymui reikia vis daugiau profesinės karo tarnybos karių. 2016 m. KASP tarnavo – daugiau nei 4 tūkst. 640 savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių. Taip pat 2016 m. savanorių pajėgos pasipildė kuopomis Šalčininkuose, Biržuose ir Kalvarijoje, o 2017 m. – Klaipėdoje. Šiais metais planuojama, kad bus įkurtos dar trys kuopos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi