Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.25 18:35

Rusijos ir JAV „medaus mėnuo“: kiek jis truks?

Naujojo Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo komanda pranešė, kad šalis yra pasiruošusi bendradarbiauti su Rusija, visų pirma kovoje prieš „Islamo valstybės“ grupuotę. Kokių Rusijos ir JAV santykių galima laukti artimiausiais mėnesiais? 

LRT TELEVIZIJOS žurnalistų Vašingtone kalbintas įtakingo „Hudson“ instituto bendradarbis Marius Laurinavičius teigia, kad net nekyla klausimas, ar D. Trumpo administracija bendradarbiaus su Maskva, su tuo tiesiog reikia susitaikyti ir toliau galvoti, ką šioje situacijoje galėtume ir turėtume daryti.

M. Laurinavičiaus nuomone, šis Vašingtono ir Maksvos bendradarbiavimas truks tiek, kiek norės Rusijos pusė. Politologas pažymi, kad dabar Rusijai – atokvėpio momentas. Anot jo, dabartiniai Kremliaus tikslai yra atsigauti po ekonominių sankcijų ir pasiruošti naujai agresijai.

„Kai pasiruoš naujai agresijai, o tai turbūt bus 2021–2022 metais, kai baigsis jų karinė reforma, <...> Rusija bus pasiruošusi kariauti du su puse karo vienu metu, <...> tada kas nors gali ir įvykti“,  – mano M. Laurinavičius.

Visa tai, anot politologo, priklausys nuo to, kiek ilgai truks Vladimiro Putino ir D. Trumpo „mėdaus mėnuo“.

Daugiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi