Lietuvoje

2017.01.25 17:55

Socialdemokratų pirmininko posto sieks Z. Balčytis, V. Blinkevičiūtė greičiausiai nedalyvaus

BNS2017.01.25 17:55

Vadovauti socialdemokratams sieks europarlamentaras Zigmantas Balčytis, jo kolegė Europos Parlamente (EP) Vilija Blinkevičiūtė sako greičiausiai atsisakysianti kandidatuoti į šias pareigas, nes gavusi svarbų EP komiteto pirmininkės postą abejoja galimybėmis suderinti jas ir aukštas pareigas partijoje.

„Aš esu apsisprendęs dalyvauti. Permainos kokios – pirmiausia turime grįžti prie esminių dalykų, prie ideologijos, kokia ji yra. Ideologija lyg ir aiški ant popieriaus, bet reikia praktiškai įgyvendinti socialdemokratines vertybes, vis dėlto turime pradėti galvoti, kaip mažinti atskirtį, kad progresiniai mokesčiai turi būti, reikia elementariai atstatyti vadybą mūsų partijoje“, – BNS sakė Z. Balčytis.

„Jei būsiu išrinktas partijos pirmininku, iškart palieku savo postą Europos Parlamente, kitaip neįmanoma“, – pridūrė jis.

Jis nebuvo linkęs kritikuoti dabartinio partijos vadovo Algirdo Butkevičiaus.

Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininke trečiadienį patvirtina V. Blinkevičiūtė BNS sakė greičiausiai nepajėgsianti suderinti atsakingų pareigų EP ir partijoje.

„Vis labiau galvoju, kažin, ar būtų misija įmanoma dabar, kai mane išrinko komiteto pirmininke parlamente, kartu jei bičiuliai ir bičiulės pasitikėtų ir išrinktų partijos pirmininke (...). Turiu visas mintis suguldyti, apgalvoti ir apsispręsti, nes komiteto pirmininkė esu dar tik kelios valandos. Atsakymo dar iki galo netraukite, bet didelė tikimybė, kad ne“, – BNS sakė V. Blinkevičiūtė, paklausta, ar pritars jos kandidatūros kėlimui į socialdemokratų pirmininkus.

Dabartinis partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius praėjusią savaitę informavo, kad nebesieks būti perrinktas. Apie savo pasiryžimą dalyvauti partijos vadovo rinkimuose yra pranešę Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas, buvęs Jonavos meras, dabartinis ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Kaip BNS informavo partijos sekretoriate, kol kas skyriai tik pradėjo kandidatų kėlimo procesą. Prognozuojama, kad jų gali būti iki dešimties. Tarp galimų kandidatų minimas socialdemokratų vicepirmininkas Algirdas Sysas BNS sakė, kad jo kandidatūros į partijos pirmininkus dar niekas neiškėlė.

„Bet jei iškels – kandidatuosiu“, – sakė jis.

Tiesioginius pirmininko rinkimus socialdemokratai rengs pirmą kartą, iki šiol pirmininkai būdavo renkami suvažiavimuose. Preliminariai numatoma partijos narių balsavimą surengti balandį, o rezultatai būtų patvirtinti gegužės pradžioje.

Socialdemokratams Seimo rinkimuose likus tretiems ir gavus 17 mandatų, partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius lapkričio pradžioje vykusiame posėdyje pranešė norintis atsistatydinti, tačiau taryba tam nepritarė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt