Lietuvoje

2017.01.25 15:18

Švietimo ir mokslo komitetas paskyrė narį į MOSTA tarybą

BNS2017.01.25 15:18

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas (ŠMK) sausio 25 d. posėdyje slaptu balsavimu išrinko Lietuvos edukologijos universiteto studijų prorektorę Viliją Salienę, kaip komiteto atstovę, į Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) tarybą. Rinkimuose taip pat dalyvavo Kauno technologijos universiteto Humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas ir Žinių ekonomikos forumo direktorius Arminas Varanauskas.

MOSTA yra ekspertinė institucija, teikianti įrodymais grįstą informaciją ir rekomendacijas dėl visuomenei aktualių mokslo, studijų ir inovacijų politikos formavimo ir įgyvendinimo sprendimų priėmimo. MOSTA kolegialus patariamasis organas yra taryba, tarybos tikslas – patarti MOSTA direktoriui. 

Taryba veikia visuomeniniais pagrindais. MOSTA tarybą sudaro 7 nariai: vieną narį skiria Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, 3 narius – vyriausybė, vieną – Lietuvos pramonininkų konfederacija, vieną – Lietuvos universitetų rektorių konferencija (konferencijos), vieną – Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (konferencijos). Taryba sudaroma 5 metams, o tarybos kadencija pradedama skaičiuoti nuo tada, kai savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija paskelbia tarybos sudėtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.