Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.25 14:33

G. Kildišienė iš partijos nesitraukia, tik stabdo buvimą pirmininko pavaduotoja

Nors dar penktadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad Seimo narės mandato atsisakiusi „valstietė“ Greta Kildišienė neliks ir partijoje, kol kas ji neparašė prašymų trauktis nei iš pirmininko pavaduotojos, nei iš Panevėžio miesto skyriaus vadovės, nei iš partijos apskritai.

Nors dar penktadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad Seimo narės mandato atsisakiusi „valstietė“ Greta Kildišienė neliks ir partijoje, trečiadienį G. Kildišienė paprašė laikinai sustabdyti jos buvimą R. Karbauskio pavaduotoja, o partijos valdyba šiam jos prašymui pritarė. LVŽS nare ji lieka.

„Gavusi pareiškimą valdyba pritarė, kad laikinai sustabdo jos buvimą partijos pirmininko pavaduotojos pareigose. Taip, partijos nare ji lieka“, – po LVŽS valdybos posėdžio Seime sakė partijos vicepirmininkė Rima Baškienė.

Trečiadienį Seime įvykusiame partijos valdybos posėdyje G. Kildišienė nedalyvavo.

Pasak R. Baškienės, G. Kildišienė savo prašyme nenurodė motyvų: „Ji tiesiog pareiškė, kad toks jos pageidavimas ir mes nieko nebesiaiškindami, ir tiesiog turėdami jos prašymą, pritarėme. Kad ji sustabdo laikinai buvimą tose atsakingose partijos pirmininko pavaduotojos pareigose.“

Paklausta, kiek laikinai G. Kildišienė nebus pavaduotoja, R. Baškienė teigė, kad dėl to vėliau spręs pati valdyba.

Politikė pabrėžė, kad pagal LVŽS įstatus, partijos skyriai dėl savo vadovų sprendimus priima patys, todėl dėl G. Kildišienės likimo Panevėžio skyriaus pirmininke turės nuspręsti pats skyrius.

„Valdyba neturi jokios teisės užsiimti tomis funkcijomis, kurias turi atlikti skyrius. Manau, kad analogiškas sprendimas bus jos pačios“, – teigė R. Baškienė, spėdama, kad G. Kildišienė pati pasiprašys atleidžiama iš skyriaus vadovės pareigų.

Iš partijos nemes

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė 15min prieš valdybos posėdį patikino, kad partijos valdyba tikrai svarstys G. Kildišienės galimybes toliau eiti R. Karbauskio pavaduotojos pareigas.

Tačiau G. Kildišienei likti partijos nare R. Baškienė kliūčių nemato.

„Aš manau, kad į Valdybos posėdį bus atneštas jos pareiškimas trauktis iš partijos pirmininko pavaduotojų. Taip viliuosi, nes manau, kad taip turėtų būti nuosekliai. Vertinant iš tos sekos, kurią ji gražiai vykdė, nes išėjo iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, paskui atsisakė vykti į JAV, galiausiai, paaiškėjus dar kelioms aplinkybėms, atsisakė Seimo nario mandato, kas daug kam buvo keista, nes neva nėra teisinės priežasties, o ji atsisakė dėl moralinių dalykų, tai, manau, vadovaujantis tais pačiais moraliniais principais ji partijos pirmininko pavaduotoja neturėtų būti“, – sakė R. Baškienė.

Tačiau kliūčių G. Kildišienei likti partijos Panevėžio skyriaus pirmininke ar partijos nare, R. Baškienė nemato.

Pasak jos, Panevėžio miesto partijos skyrius sprendimą turi priimti pats, o Valdyba tam negali turėti jokios įtakos.

R. Baškienė mano, kad G. Kildišienė liks puiki partijos narė ir pateisins viltis.

„Mes nekvestionuojame jos išbraukimo iš partijos sąrašų. Nesakome, kad tai turėtų būti, bet kaip pavaduotoja, manome, kad ji atneš pareiškimą“, – sakė R. Baškienė.

Partijos pirmininko pavaduotoja neatmetė, kad po kurio laiko G. Kildišienė galės vėl dalyvauti savivaldos ar Seimo rinkimuose.

Penktadienį R. Karbauskis, pranešęs 15min, kad jo pavaduotoja trauksis iš parlamento, tikino, kad greičiausiai G. Kildišienė neliks ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare.

„Manau, kad ne, nes tikriausiai tie pareiškimai bus kartu“, – teigė R. Karbauskis.

Seimo narės mandato G. Kildišienė neteks ketvirtadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi