Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.25 13:20

Dauguma žmonių vis dar dirba sirgdami: vieni jaučia kaltę, kiti sveikatos nesureikšmina

Dauguma žmonių vis dar nekreipia dėmesio į peršalimo simptomus ir sirgdami eina į darbą, rodo tyrimas.  Remiantis iniciatyvos „Sergu atsakingai“ duomenimis, net 70 proc. žmonių nurodė praėjusiais metais ėję į darbą sirgdami.

Apie 40 proc. visų, ėjusių į darbą tuo metu, kai sirgo, sako taip elgęsi, nes nesureikšmino ligos simptomų. Maždaug trečdalis į darbą ėjo dėl to, kad jautėsi darbe nepakeičiami – esą jų darbų nenudirbs niekas kitas. Tarp kitų priežasčių – finansinės, psichologinės (darbuotojai jaučia kaltę prieš darbdavį, prieš kolegas, kad jiems reikės atlikti darbus už sergantįjį). 

Pasak iniciatyvos sumanytojos Jurgitos Unčiurytės-Bakšienės, svarbu ir kaip elgiasi darbdaviai. Nėra reglamentuota įstatymais, kaip jie turėtų elgtis, bet čia svarbūs žmogiškieji faktoriai, sako ji.

„Tyrimas rodo, kad dauguma darbdavių pastebi sergančius darbuotojus ir tai yra džiugu. Tačiau kai apklausėme darbuotojus, ar jie jaučia, kad darbdaviai jais rūpinasi, tai matome, kad dauguma darbuotojų jaučia, jog darbdaviai nekreipia dėmesio į sergančiuosius“, – pasakoja J. Unčiurytė-Bakšienė.

Tačiau, pasak jos, nors nežymiai, bet situacija gerėja – darbuotojai kartais sukritikuojami, kad ateina į darbą sirgdami, didėja procentas tų, kuriems darbdaviai neleidžia sergant eiti į darbą. 

„Tačiau vis dar išlieka nemaža dalis darbdavių, kurie ir nepateisina sergančiųjų neatėjimo į darbą arba netgi iškviečia nepakeičiamus darbuotojus ligos atveju“, – pasakoja iniciatyvos sumanytoja. 

Plačiau – pokalbio įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi