Lietuvoje

2017.01.25 14:26

V. Pranckietis nesutinka su R. Karbauskio pareiškimu apie „valdžios griovimą“

BNS2017.01.25 14:26

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako nesutinkantis su jį delegavusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovo Ramūno Karbauskio pareiškimu, kad parlamentarės Gretos Kildišienės istorija buvo bandymas griauti valdžią.

„Tai nebuvo valdžios griovimas, tai gal buvo tik emocingai pasakyta“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V. Pranckietis. Jo teigimu, žiniasklaidos ir oponentų vykdoma valdžios priežiūra yra demokratinėje visuomenėje suprantamas dalykas.

Premjeras Saulius Skvernelis LRT.lt taip pat paneigė kalbas apie ketinimus nuversti valdžią.

R. Karbauskis antradienį pareiškė, kad paskutinių savaičių įvykiai buvo „pirmas rimtesnis bandymas griauti valdžią, kurią išrinko žmonės“. Jo teigimu, G. Kildišienė atsisakė mandato tam, kad „visi Lietuvoje suprastų, jog šio puolimo tikslas yra kitas, ji tiesiog pirmoji eilėje“.

G. Kildišienė iš Seimo nusprendė pasitraukti po kritikos dėl jos motinos sudarytos automobilio išperkamosios nuomos sutarties su R. Karbauskio valdomu „Agrokoncernu“ ir paaiškėjus informacijai apie prieš dešimtmetį vykusį tyrimą dėl iš darbovietės pasisavintų lėšų.

V. Pranckiečio teigimu, ši istorija turėtų būti pamoka Seimo nariams „laiku suprasti klaidas ir jas pataisyti“. Anot parlamento vadovo, pastarosiomis dienomis pasirodžiusi informacija apie Seimo narių automobilių nuomą neleidžia daryti apibendrintų išvadų – kiekvieną atvejį reikia vertinti atskirai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.