captcha

Jūsų klausimas priimtas

Korupcijos suvokimo indekse Lietuva nukrito per 6 pozicijas

Korupcijos suvokimo indekse Lietuva nukrito šešiomis vietomis. Lietuvai 2016-aisiais skirti 59 balai iš 100 ir 38 vieta iš 176 šalių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lietuva užima 19 vietą tarp Europos Sąjungos ir Vakarų Europos valstybių, pernai ji buvo 18.

Šiemet, kaip ir anksčiau, vėl pirmauja Danija bei Naujoji Zelandija, surinkusios po 90 balų. Paskutinis sąraše – su 10 balų – Somalis. 

Estija gavo 70 balų ir užėmė 22 vietą, Latvija – 57 balus ir 44 vietą.

„Transparency International“ nuotr.

TI KSI yra vienas garsiausių pasaulyje korupcijos suvokimo tyrimų, parodantis, kaip įvairioms pasaulio valstybėms pavyksta kontroliuoti korupciją. Esama padėtis įvertinama konkrečiu skaičiumi šimto balų skalėje nuo 0 iki 100, kurioje 0 reiškia absoliučiai korumpuotą šalį, o 100 – labai skaidrią valstybę. Korupcijos mastą viešajame ir politikos sektoriuose vertina įvairių sričių ekspertai ir verslo lyderiai.

„Šis vertinimas primena, kad nevertėtų užmigti ant laurų. Ekspertų ir verslininkų žinia mums yra aiški – 2015 m. ir 2016 m. pirmoje pusėje Lietuvoje neįvyko reikšmingų antikorupcinių permainų, nepajudėjome į priekį. Manau, tai puiki proga susimąstyti, ką galime daryti kitaip“, – sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

Išsamiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...