Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.28 20:22

Muzikos terapija – sergančiųjų Alzheimeriu ar Parkinsonu atminčiai aktyvinti

Muzika praskaidrina kasdienybę, gerina savijautą ir gydo, bet ji turi būti jums atpažįstama, sako gydytojas Alvydas Unikauskas. Jis pasakoja, kaip muzikos terapija gali pagerinti sunkiomis ligomis sergančių žmonių atmintį.

Nuo 2006 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose veikia pelno nesiekianti organizacija „Muzika ir atmintis“. Organizacija dirba su slaugos namais, kuriuose prižiūrimi demencija, arba senatvine silpnaprotyste, ir Alzheimerio liga sergantys žmonės. Bendradarbiaujant su pacientų artimaisiais kiekvienam pacientui yra sukuriamas individualus grojaraštis.

„Būtent čia ir slypi gydymo metodo sėkmė. Muzika ar daina turi sietis su tam tikru gyvenimo įvykiu iš anksčiau. Tai neturi būti žmogui nežinoma daina. Tai turi būti kažkada girdėta, mėgstama daina. Prisiminimai grįžta išgirdus ne tik melodiją, bet ir žodžius – sužadinami jausmai ir atkuriamos emocijos, kurias prieš daugelį metų jausdavo žmogus klausydamas tos dainos“, – aiškina gydytojas A. Unikauskas.

Gydomąjį muzikos poveikį patvirtina ne vienas mokslinis tyrimas. Vieno jų metu 39 žmonės klausėsi individualiai jiems parinktų dainų. Po šios sesijos sumažėjo žmonių susijaudinimas, nerimas, dirglumas, kai kuriems pacientams sumažėjo vaistų poreikis. Pasak A. Unikausko, muzikos terapijos rezultatai viršutinių galūnių funkcijoms buvo geresni nei įprastinės reabilitacijos.

Jei slaugote žmogų, sergantį demencija, Parkinsono, Alzheimerio ligomis, turintį atminties sutrikimų, sukurkite jam individualų dainų rinkinį, pataria gydytojas A. Unikauskas.

Kokias emocijas sukelia muzika sunkiomis ligomis sergantiems žmonėms, žiūrėkite laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi