Lietuvoje

2017.01.23 17:40

Panevėžyje skelbiama gripo epidemija

BNS2017.01.23 17:40

Panevėžio mieste nuo antradienio skelbiama gripo epidemija, pranešė savivaldybė.

Praėjusią savaitę sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Panevėžyje pasiekė 246,78 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Pirmadienį gripu ir ŪVKTI sirgo 2279 panevėžiečiai, iš jų 1160 – vaikai. Gripas diagnozuotas 441 žmogui (tarp jų 167 vaikai), ŪVKTI – atitinkamai 1838 ir 993.

Gripo epidemija jau anksčiau paskelbta Kauno miesto, Jonavos ir Varėnos rajonų savivaldybėse.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKT rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Sergamumas gripu epideminį lygį perkopė visoje Lietuvoje

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ŪVKTI visoje Lietuvoje perkopė epideminį lygį.

3-ąją šių metų savaitę (2017 m. sausio 16-22 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 123,5 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo gerokai mažiau – 79,2 atv./10 tūkst. gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 3-ąją savaitę registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Kauno administracinėje teritorijoje.

3-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldytas 181 asmuo: 1 nėščioji, 23 vaikai iki 2 metų amžiaus, 79 asmenys iki 17 metų, kiti – suaugusieji. 10 asmenų gydyti intensyviosios terapijos skyriuje. Daugiausiai sergančiųjų buvo Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai šalies apskrityse:

Efektyviausia gripo profilaktikos priemonė – skiepai. Skiepytis dar ne vėlu ir šiandien. Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais viso gripo sezono metu. Gripas prasideda 40-ąją kalendorinę metų savaitę ir tęsiasi iki 20-osios kitų metų kalendorinės savaitės.

Ypatingai rekomenduojama skiepytis šių rizikos grupių asmenims:

  • 65 m. ir vyresnio amžiaus asmenims;
  • sergantiems lėtinėmis ligomis;
  • gyvenantiems socialinės slaugos ir globos įstaigose;
  • nėščiosioms;
  • sveikatos priežiūros darbuotojams.

Gripo epidemiją skelbia savivaldybės.

Vertindamos sergamumą kaip epideminį, teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus.

Jos taip pat primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv./10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Per šį sezoną šalyje nuo gripo mirė mažiausiai trys žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt