Lietuvoje

2017.01.25 19:20

Kaip išmokyti šunį ieškoti paslėptų daiktų

LRT TELEVIZIJOS laida „Mūsų gyvūnai“, LRT.lt2017.01.25 19:20

Mokyti šunį ieškoti paslėptų daiktų gali būti ne tik įdomu, bet ir naudinga, įsitikinęs dresuotojas Alfonsas Dauskurdis. 

„Pirmiausia, šuniuką reikia pripratinti nuo mažens. Tarkime, imkime kaip pavyzdį kamuoliuką – šunelis turi mėgti tą kamuoliuką. Vėlesniame etape šunelis bėgioja paskui kamuoliuką, labai jo nori. Paskui kamuoliuką kažkur paslepiame ir leidžiame šuniui jo ieškoti“, – apie treniruočių pradinį etapą pasakoja dresuotojas A. Dauskurdis.

Pasak dresuotojo, pratimai po truputį turėtų tapti sudėtingesni.

„Kamuoliuką slepiame taip, kad šuo pradėtų aktyviai dirbti nosimi. Galima šunelį pririšti arba duoti kam nors palaikyti už pavadėlio. Tada vaikštome ir rodome, kad slepiame kamuoliuką. Jei tai yra jaunas šuo, tai jį paleidžiame iš karto, jei šuo yra vyresnis, galima daugiau apgaulingų judesių padaryti“, – aiškina A. Dauskurdis.

Kai šuo suranda kamuoliuką, galima jį paskatinti tuo pačiu ar kitu kamuoliuku, taip pat skanėstu.

Dresuotojo teigimu, komandą „ieškok“ galima naudoti nuo pat pradžių. Po kelių treniruočių šuo turėtų pradėti reaguoti į šią komandą. Kad ir kokia komanda yra naudojama, svarbu, kad ji visada būtų vienoda.

Mokant šunį ieškoti konkrečių daiktų, pavyzdžiui, cigarečių ar pinigų, reikėtų šiuos daiktus slėpti šalia kamuoliuko – šuo įsimins jų kvapą taip, kaip įsiminė savo kamuoliuko kvapą. Vėliau kamuoliukas nebeslepiamas šalia atitinkamo daikto ir naudojamas tik šuniui paskatinti ar apdovanoti.

„Galima šunelį priversti atsisėsti ar atsigulti, bet tu niekaip nepriversi jo ieškoti. Todėl šiame darbe šunelis turi būti labai motyvuotas ir labai norėti savo kamuoliuko. Niekada nebus per daug treniruočių, tik jos neturėtų būti per ilgos. Yra auksinė dresūros taisyklė – geriau 10 kartų po 5 minutes negu vieną kartą visą valandą“, – patarimu dalijasi dresuotojas.

Kaip atrodo ši treniruotė, žiūrėkite laidos „Mūsų gyvūnai“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.