Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.22 15:08

Dizaineris E. Sidaras Kaune išlydėtas į paskutinę kelionę

15min.lt 2017.01.22 15:08

Sekmadienio popietę Kaune įvyko dizainerio Egidijaus Sidaro (40) laidotuvės. Amžinojo poilsio mados namų „Cantas“ vadovas atgulė Karmėlavos kapinėse.

Būrys E. Sidaro artimųjų ir draugų prieš laidotuves dalyvavo ryte vykusiose mišiose. Šios surengtos Kauno Gerojo Ganytojo parapijos šarvojimo salėje. Atsisveikinti su E. Sidaru čia buvo galima nuo šeštadienio popietės.

14 valandą E. Sidaro palaikai imti gabenti Karmėlavos kapinių link. Į laidotuves skubėjo didelis dizainerio artimųjų, taip pat ir draugų būrys.

Amžinojo poilsio E. Sidarą palydėjo ir liūdesio nemėginę nuslėpti žinomi žmonės. Tarp jų – verslininkas Sigitas Martinavičius su žmona Natalija, žurnalistė Jolanta Svirnelytė, atlikėjos Liveta Kazlauskienė ir Ingrida Kazlauskaitė.

Primename, kad E. Sidaras mirė po to, kai sausio 11-ąją jį ištiko insultas. Į komą paniręs dizaineris taip ir neatsigavo.

Talentingas kūrėjas

Egidijus Sidaras Vilniaus dailės akademijoje baigė kostiumo dizaino bakalauro ir magistro studijas. Iš Kauno kilęs dizaineris kūrė ir kolekcijas, ir vienetinius modelius. E. Sidaras dalyvavo įvairiuose meno projektuose, mados renginiuose, konkursuose Lietuvoje bei užsienyje.

Aštuonis kartus jis savo kūrybą pristatė festivalyje „Mados infekcija“.

E. Sidaras buvo ilgametis mados namų „Cantas“ dizaineris. O 2016-aisiais tapo ir šių mados namų vadovu, kai šias pareigas jam perleido anksčiau verslui vadovavusi Jolanta Mikalajūnienė.

Apie insultą

Medikų teigimu, insultas gali ištikti dirbant, išėjus pasivaikščioti, žiūrint filmą, važinėjantis dviračiu, atostogaujant ar užsiimant bet kokia kasdiene veikla.

Lietuvos insulto asociacijos prezidentas, gydytojas neurologas prof. dr. Dalius Jatužis anksčiau 15min yra sakęs, kad 40-metis, patyręs insultą – ne retenybė. Maža to, insultą patiria netgi vaikai.

„Vaikų neurologai gydo 5, 10, 15 metų vaikus ir paauglius su insultais. Insultu galima susirgti ir kūdikystėje – tik tokiu atveju ligos priežastys bus kitokios. Suaugusiesiems insultą išprovokuoja aterosklerozė, padidėjęs kraujospūdis, cukrinis diabetas, širdies ligos. Vaikai ir paaugliai serga įgimtomis ar genetinėmis ligomis – širdies ydos, kraujo ligos, kurios irgi gali komplikuotis į insultą“, – pasakojo profesorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi