Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.21 16:38

Vilniuje ir kituose pasaulio miestuose vyko eisenos, nukreiptos prieš smurtą

Vilniuje surengta eisena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į smurto problemą šalyje. Prie iniciatyvos prisijungė vaikų ir moterų teises ginančios organizacijos, taip pat tam neabejingi žmonės. Apie 120 žmonių šeštadienį dalyvavo Vilniaus centre vykusiose eitynėse „Sister March Vilnius“.

Pasak eisenos „Sister March Vilnius“ organizatorių, agresyvus elgesys prieš moteris ir vaikus yra viena iš pagrindinių visuomenės sveikatos problemų, o šiuo renginiu siekiama paskatinti netoleruoti smurto. Panašios eisenos šį šeštadienį organizuojamos ir kitose šalyse.

Eitynėse, kurios vyko nuo vyriausybės iki Seimo, dalyvavo daugiausia jauno amžiaus žmonės, tėvai su mažais vaikais. Nemažai dalyvių nešė smurtą smerkiančius plakatus „Apginkime tvirtas mergaites ir tvirtus berniukus nuo smurto“, „Pašaukimo pedagogai už saugią vaikystę“, „Raunama gėlė greičiau neauga“, „Tik mylinti ir palaikanti aplinka augina vaiką žmogumi“.

Kolonos priekyje žygiavo edukologė, darželių „Vaikystės sodas“ steigėja Austėja Landsbergienė. Ji laikė plakatą su užrašu „Auginkime vaikus saugioje aplinkoje“.

„Mūsų organizacija – už saugią aplinką vaikams. Vakar dienos įvykiai Vilniuje akivaizdžiai parodė, kad Lietuvoje dar yra labai daug nesaugių aplinkų vaikams – ar tai būtų berniukai, ar tai būtų mergaitės. Iš tikrųjų Lietuvoje dar yra labai daug smurto, kai kalbame apie vaikus. Kadangi dirbame su vaikais, norime garsiai pasakyti, kad vaikas negali visapusiškai atsiskleisti nesaugioje fiziškai ir emociškai aplinkoje“, – žurnalistams sakė A. Landsbergienė.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė teigia, kad draudimas naudoti fizinę jėgą prieš vaiką yra privalomas. Toks įstatymo projektas į Seimo posėdžių salę turėtų sugrįžti pavasarį.

Vaikų psichiatras Dainius Pūras sako, kad smurtas negali būti pateisinamas, jis itin žaloja vaiko raidą.

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje padaugėjo pranešimų apie smurto atvejus. Jonavos rajono Žeimių miestelyje sugyventinis mirtinai sumušė penkių vaikų motiną. Sostinės specialiojo ugdymo įstaigoje „Aidas“ mokytojos padėjėja smurtavo prieš specialių poreikių turinčią paauglę. Vilniuje šiukšlių rūšiavimo konvejerio linijoje aptiktas kūdikio kūnas.  

Prieš smurtą inicijuota ir prezidentės kampanija „Už saugią Lietuvą“. Prezidentūros duomenimis, 2015-aisiais užregistruota beveik 40 tūkstančių pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi