Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.20 23:10

G. Kildišienė: neįvertinau galimų savo jaunystės klaidų įtakos

BNS 2017.01.20 23:10

Seimo narė Greta Kildišienė, kuri atsisakė parlamentarės mandato, penktadienį viešame pareiškime atsiprašė kolegų ir rinkėjų.

„Neįvertinau galimų savo jaunystės klaidų įtakos situacijai, kuomet pati tapsiu Seimo nare, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – valdančiąja partija. Nesu teista, bet suprantu, jog paviešinti faktai kenkia Seimo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, kuri siekia sąžiningumo, skaidrumo ir atvirumo principų įgyvendinimo Lietuvoje, reputacijai“, – rašoma jos pareiškime.

Moteris sako, kad prisiima visą atsakomybę dėl susiklosčiusios situacijos ir sprendimą atsistatydinti laiko „vieninteliu teisingu pasirinkimu“.

Ji išreiškė viltį, kad nepabaigti tyrimai „automobilio istorijoje“ patvirtins, kad jokie pažeidimai nebuvo padaryti.

Pirmadienį Seimo narė G. Kildišienė ketina paduoti pareiškimą apie atsistatydinimą iš Seimo narių.

G. Kildišienė šią savaitę atsidūrė dėmesio centre dėl jos motinos automobilio išperkamosios nuomos sutarties su R. Karbauskio valdomu „Agrokoncernu“.

Premjeras Saulius Skvernelis ir pirmoji Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė BNS teigė, kad G. Kildišienė atsisakyti mandato turėtų ir dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių apie galimą lėšų pasisavinimą iš darbovietės 2005 metais. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad sprendimas trauktis iš Seimo šioje situacijoje yra teisingas.

„Jeigu naujai paaiškėjusios aplinkybės yra tiesa, Seimo narei G. Kildišienei nieko kito nelieka kaip trauktis iš Seimo“, – penktadienį BNS premjero S. Skvernelio poziciją perdavė jo patarėjas Tomas Beržinskas.

LVŽS pirmininko pavaduotoja R. Baškienė sakė, kad jaučiasi „labai blogai“, nes tik kilus ažiotažui dėl automobilio gynė G. Kildišienę. Pasak „valstietės“, jei informacija dėl pasisavintų lėšų yra tikra, to toleruoti negalima ir sakė pritarianti sprendimui G. Kildišienei trauktis iš Seimo.

„Jeigu yra tokia žinia, ir viskas būtent taip, ir partija, ir bendražygiai to toleruoti negalime“, – sakė R. Baškienė.

„Man paskambino (portalas) 15min.lt ir pasakė, kad yra tam tikra dar informacija, bet manome, kad žmogus turėjo apie tai informuoti partiją. Ir bendražygiai, ir aš jaučiuosi labai blogai, nes bandžiau ją ginti, teisinti, galvoti, kad jaunas politikas neįžvalgus. Tas pasitikėjimas buvo duotas maksimaliai didžiulis, ir ta žinia, kad ji turėjo problemų anksčiau, būtų miela, kad ji būtų mus painformavusi“, – BNS sakė R. Baškienė.

„G. Kildišienės sprendimas palikti Seimą yra teisingas, esant tokioms aplinkybėms. Pirmininkas mano, kad žmogus prieš eidamas į Seimą turi apsispręsti, ar jo asmuo atitinka tai, ką jis deklaruoja. Parlamentaras turi pateisinti žmonių lūkesčius“, – Seimo pirmininko poziciją BNS perdavė jo atstovė spaudai Dalia Vencevičienė.

Naujienų portalas 15min.lt penktadienį pranešė, kad 2005 metais G. Kildišienė, tuomet Mikalauskaitė, esą apvogė savo darbovietę, su bendrininke pasisavinusi iš seifo daugiau nei 1,3 tūkst. litų, bet ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nes moterys grąžino pinigus ir oficialiai susitaikė su darbdaviu. Oficialiai G. Kildišienė teistumo negavo, tad įstatymas jos neįpareigojo apie šią dėmę biografijoje informuoti kandidatuojant į Seimą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas BNS sakė, kad G. Kildišienei atsisakius mandato, vienmandatėje Anykščių–Panevėžio rinkimų apygardoje turės būti skelbiami nauji rinkimai. Pagal įstatymą, atsilaisvinus vietai Seime, jei buvęs Seimo narys buvo išrinktas vienmandatėje rinkimų apygardoje, čia ne vėliau kaip per 6 mėnesius turi įvykti nauji rinkimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi