Lietuvoje

2017.01.25 06:45

Po kelerių metų pasiruošimo apkeliavo pasaulį

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2017.01.25 06:45

Vilniečiai Ieva ir Donatas vos po pusmečio nuo pažinties pradžios žinojo, kad drauge leisis į didžiausią savo gyvenimo nuotykį – apkeliaus pasaulį. Tam ilgus metus kaupė pinigus ir net du kartus turėjo emigruoti.

Už tokius pinigus būtų galima įsigyti butą ar naują automobilį, tačiau pora sako, kad jokie daiktai neatpirktų emocijų, kurias jie patyrė nepamirštamoje kelionėje. Poros namuose akį traukia gausybė nuotraukų, kuriose užfiksuotos jų kelionės akimirkos ir didžiausios svajonės išsipildymas.

Jie ne tik apkeliavo pasaulį, bet ir namo parsivežė didelį bagažą naujų potyrių: Argentinoje ragavo skaniausių kepsnių, Amazonės džiunglėse žvejojo piranijas ir gaudė krokodilus, Prancūzų Polinezijoje glostė rajas, Naujojoje Zelandijoje vaikščiojo ant ledynų ir leidosi net nuo 7 m krioklio, Australijoje darėsi asmenukes su kengūromis ir stebėjo šokinėjančius banginius, Naujuosius sutiko plaukdami kruiziniu laivu Honkonge, o per Valentino dieną Patajos paplūdimyje juos užpuolė žiurkės ir tarakonai.

Tai – tik maža dalis to, ką pora patyrė kelionėje. Per 10 mėnesių pora apkeliavo 18 šalių. Jie stengėsi kuo geriau pažinti vietinius, jų kultūrą, išmėginti pramogas, išragauti skirtingas virtuves.

Nesibaimino ir gatvėje siūlomo maisto, nes, pasak jų, būtent ten gali atrasti perliukų. Idėja apkeliauti pasaulį jiems kilo prieš penkerius metus, kai buvo pažįstami vos pusmetį. Pasiruošimas didžiausiam gyvenimo nuotykiui užtruko kelerius metų. 

Norėdami sutaupyti reikiamą pinigų sumą jie dirbo ir Londone, ir Los Andžele. Užsidirbę pakankamai, metė gerai apmokamus darbus ir grįžo į Lietuvą.

Didžiausiu galvos skausmu porai tapo svarstymas, ką krauti į kuprines. Galiausiai kiekvienas daiktas buvo kruopščiai atrinktas, bet dėl didelio svorio teko kone pusės mantos atsikratyti. Dabar jie tikina bet kurioje kelionėje išsiverčiantys su itin mažu bagažu. 

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimas“ reportaže.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59
Skiepijimas nuo COVID-19 Marijampolėje
6

Lietuvoje

2021.04.14 14:25

Vyriausybė siūlo abiturientus susigrąžinti į mokyklas nuo gegužės, svarstomas naujas testavimo būdas darželiuose

nuo balandžio 26 dienos pradinukai blogesnės padėties savivaldybėse testuosis, atnaujinta 15.54
6