Lietuvoje

2017.01.20 15:43

G. Kildišienės istorija kitą savaitę atsidurs „valstiečių“ valdybos dėmesio centre

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt2017.01.20 15:43

„Valstiečių“ vadovybės atstovai nusprendė kitą savaitę sušaukti valdybos posėdį – jame tikisi gauti atsakymus iš pirmų lūpų dėl Seimo narės, partijos Panevėžio skyriaus vadovės Gretos Kildišienės automobilio nuomos istorijos ir juos įvertinti. 

LRT.lt bandė aiškintis, ar „valstiečiai“ patys ketina kaip nors įvertinti partiją krečiantį G. Kildišienės skandalą, o galbūt net priimti kokius nors sprendimus dėl jos arba partijos lyderio Ramūno Karbauskio, iš kurio „Agrokoncerno“ jai mama išperkamosios nuomos būdu pirko prabangų automobilį.

Rinksis nauja partijos valdyba

R. Karbauskio pirmasis pavaduotojas ir ilgametis bendražygis, europarlamentaras Bronis Ropė neslėpė, kad partijoje dėl kilusios krizės vyksta diskusijos: „Kiek žinau, partijoje vyksta svarstymai, diskutuojama. Kitą savaitę turėtų įvykti valdybos posėdis, tai jo metu bus daugiau svarstymų. Aš pats ką tik grįžau iš Strasbūro, todėl smulkmenų nežinau.“

Paklaustas, kaip vertina G. Kildišienės automobilio įsigijimo iš „Agrokoncerno“ istoriją, B. Ropė teigė „didelio kriminalo“ joje neįžvelgiąs. Pasak jo, situaciją partijoje ir aplink ją įkaitino tai, kad visa būtina informacija nebuvo paviešinta laiku: „Kai viskas atgulė ant stalo, didžioji klausimų dalis dingo.“

Svarstydamas, kas lėmė, kad kukliai gyvenanti G. Kildišienės motina nusprendė dukrai net už 47 tūkst. eurų nupirkti naują automobilį, B. Ropė griežtesnių apibendrinimų vengė: „Žinote, kartais žmonės gyvena labai kukliuose butuose, bet važinėja prabangiais automobiliais. Kam ko reikia. Nežinau, kokios šitos šeimos pajamos, bet gal iš tikrųjų G. Kildišienės motina, gavusi išmokas už žuvusį sūnų, nusprendė dukrai nupirkti automobilį?“

Kodėl automobilį pirko aplinkiniais keliais?  

LRT.lt su R. Rope, kaip su patyrusiu ūkininku ir praktišku žmogumi, bandė aiškintis, kodėl jo partijos kolegė G. Kildišienė nusprendė visureigį išperkamosios nuomos būdu įsigyti ne tiesiogiai iš „Land Rover“ atstovų Lietuvoje, o per R. Karbauskio įmonę „Agrokoncernas“?

„Natūralu, kad, kai žmogui reikia buto arba automobilio, jis tariasi su draugais. Koks automobilis geresnis, patvaresnis? Neatmesčiau galimybės, kad G. Kildišienė galėjo paklausti Ramūno [Karbauskio], kaip įsigyti automobilį. Gal to pokalbio metu ir kilo mintis, kad galima būtų įsigyti per „Agrokoncerną“, – svarstė B. Ropė.

Paklaustas, ar nėra partijoje ir daugiau žmonių, kurie įsigijo automobilius per R. Karbauskio „Agrokoncerną“, „valstiečių“ senbuvis teigė tikslių žinių neturįs: „Gal ir nuomojasi, bet aš nežinau.“

Prašys ir partijos pirmininko paaiškinimų

Artimas R. Karbauskiui bendražygis, dalyvavęs derybose su socialdemokratais dėl valdančiosios koalicijos, Seimo narys Tomas Tomilinas LRT.lt sakė, kad kitą trečiadienį įvyks partijos vadybos posėdis, kuriame bus prašoma ir paties lyderio paaiškinimų.

„Mums būtina valdyboje ramiai viską apsvarstyti ir išgirsti informaciją iš pirmų lūpų. Padaryta nemažai klaidų dėl viešosios komunikacijos. Reikėtų jaunesniems kolegoms patarti, kaip kitą kartą elgtis, kaip pateikti visuomenei atsakymus į rūpimus klausimus“, – kalbėjo T. Tomilinas. Tačiau jis atmetė galimybę, kad G. Kildišienei ar kam nors kitam galėtų grėsti kokios nors partinės sankcijos.

Nei su G. Kildišiene, nei su R. Karbauskiu LRT.lt susisiekti nepavyko. Seimo tarnybiniais telefonais jie abu buvo nepasiekiami.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23