Lietuvoje

2017.01.20 12:30

Galimos korupcijos Panevėžio rajone tyrime – šeši įtariamieji

BNS 2017.01.20 12:30

Teisėsaugos tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo vykdant viešuosius pirkimus Panevėžio rajono savivaldybėje įtarimai pateikti šešiems asmenims – savivaldybės tarnautojams ir vienos įmonės atstovams, informavo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

„Šiuo metu įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšininkavimu pateikti šešiems asmenims, trys iš jų yra savivaldybės, trys – privačios vienos bendrovės darbuotojai, visiems pritaikyta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – BNS sakė STT atstovė Renata Saulytė.

STT apie pradėtą tyrimą pranešė trečiadienį. Pareigūnai iš Panevėžio rajono savivaldybės administracijos paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų, taip pat atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose bei namuose. Anksčiau skelbta, kad bent dalis asmenų buvo sulaikyti.

Įtariama, kad kai kurie Panevėžio rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautojai galėjo sudaryti palankias sąlygas vienam pirkimų dalyviui, jis esą dėl neskaidrių viešųjų pirkimų proceso laimėdavo konkursus ir gaudavo finansinę naudą. Tyrimo duomenimis, už tai Panevėžio rajono savivaldybės administracijos darbuotojams galėjo būti atsilyginta kyšiais.

STT procesinius veiksmus atliko ir ketvirtadienį bei penktadienį. Neatmetama, kad įtarimai gali būti pateikti ir kitiems asmenims.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūra. Prokurorai teigia, kad tiria galimą piktnaudžiavimą vykdant keliasdešimt pirkimų, jų bendra vertė gali siekti daugiau nei 1,9 mln. eurų.

Panevėžio rajono meras šiuo metu yra ligoninėje. BNS jis teigė, kad dėl širdies problemų į gydymo įstaigą buvo paguldytas pirmadienį.

„Žinau tiek, kiek spauda. Neturėčiau būti susijęs“, – teigė jis, paklaustas, ar yra informuotas apie tyrimą.