Lietuvoje

2017.01.20 13:21

D. Trumpo namuose viešėjęs V. Ušackas: apie Lietuvą jis tikrai žino

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.01.20 13:21

Buvęs Lietuvos ambasadorius JAV, dabartinis Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas – vienas iš diplomatų, turėjusių galimybę apsilankyti  būsimojo JAV prezidento Donaldo  Trumpo namuose ir artimiau jį pažinti. Ambasadorius pastebi, kad D. Trumpas, kaip matyti ir iš žiniasklaidos, yra emocingas, impulsyvus žmogus, tačiau yra ir įdomus pašnekovas.

V. Ušackas pasakoja skridęs privačiu D. Trumpo lėktuvu ir turėjęs progą ne kartą apsilankyti būsimojo JAV vadovo namuose Floridoje.

„Kartu su žmona Melanija D. Trumpas kasmet organizuoja „Raudonojo kryžiaus“ labdaros pokylius, ir kartu su keletu kitų ambasadorių buvom pakviesti skristi jo lėktuvu iš Vašingtono į Palm Byčą ir ten praleisti du savaitgalius du metus iš eilės. Teko šiek tiek pažinti būsimą prezidentą“, – pasakoja V. Ušackas.

Ambasadoriaus teigimu, išrinktasis JAV vadovas apie Lietuvą ir Baltijos šalis tikrai žino.

„Turime bendrus artimus draugus. <...> Žmona yra lietuvė, vyras yra amerikietis žydas, jie yra labai artimi jo draugai, kaimynai, kurie praleidžia ir savaitgalius kartu, golfą žaidžia kartu, todėl jis apie Lietuvą ir Baltijos šalis tikrai žino “, – sako V. Ušackas.

V. Ušackas. BNS nuotr.

Anot jo, pabendravus su D. Trumpu, susidaro įspūdis, kad jis labai emocingas, žaismingas, greitai kalbantis ir priimantis sprendimus žmogus, taip pat įdomus pašnekovas. Tuo pačiu V. Ušackas pripažįsta, kad D. Trumpas yra išsakęs ir daug kontraversiškų rinkiminių pažadų, kuriuos, tiesa, artėjant inauguracijai jis koreguoja.

„Neseniai duodamas interviu Vokietijos laikraščiui jis jau koregavo savo nuomonę apie NATO, atsisakydamas tokios kategoriškos nuomonės, kad NATO yra visiškai nevertinga ir atgyvenusi“, – pastebi buvęs JAV ambasadorius.

V. Učackas pritaria minčiai, kad D. Trumpas jau savotiškai pradeda kampaniją kitiems rinkimams, visuomenės palaikymas dabar jam tikrai svarbus. Apklausos rodo, kad jis yra mažiausiai populiarus prezidentas modernios JAV istorijos laikais.

Daugiau apie tai – įraše. 

Speciali laida, skirta D. Trumpo inauguracijai – 18:45 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.