Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.20 11:05

V. Pranckietis: R. Valentukevičius dirbti nebegali

Penktadienį ryte su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu susitikti pakviestas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovas Romas Valentukevičius išgirdo raginimą trauktis. Pasak Seimo pirmininko, VTEK vadovas toliau dirbti nebegali. R. Valentukevičius tikina, iki antradienio dar pagalvosiantis.

„Vienasmenis sprendimas ir teisinimas ir aiškinimas, kada turėjo būti komisijos sprendimas“, – sakė V. Pranckietis, paklaustas, kokie R.V alentukevičiaus veiksmai paskatino raginti VTEK vadovą trauktis.

Pasak V. Pranckiečio, kelia klausimų ne tik R. Valentukevičiaus elgesio „išteisinant“ Seimo narę Gretą Kildišienę, bet ir ligšiolinės jo veiklos.

„Ligšiolinė jo veikla irgi, jūs ją atsimenate puikiai, kai buvo irgi skandalingos padėtys, kai irgi buvo galima nuspręsti ir nereikėtų dabar spręsti. „Vokeliai“, „Vijūnėlės„ dvarai“, – vardijo Seimo pirmininkas.

Pasak jo, po R. Valentukevičiaus pasitraukimo turėtų būti iš esmės peržiūrėta VTEK sudarymo tvarka, kad komisijos nariai nebūtų skiriami politikų.

Viktoras Pranckietis ketvirtadienį pareiškė, kad R. Valentukevičius sumenkino tarnybos autoritetą, nes komentuodamas Seimo narės veiksmus dėl automobilio nuomos tikino, kad parlamentarė jokių pažeidimų nepadarė, nors komisija jos veiksmų net nebuvo svarsčiusi.

Opozicinė Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcija kreipėsi į Seimo pirmininką ragindama pareikšti nepasitikėjimą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vadovu. Pasak konservatorių, komisijos vadovo pastaruoju metu priimti sprendimai kenkia komisijos reputacijai ir kelia pagrįstų abejonių dėl jos skaidrumo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Gretos Kildišienės automobilio nuomos istorija pradeda kompromituoti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą ir teigia, kad skaidrūs atsakymai turi būti kuo greičiau pateikti visuomenei. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi