Lietuvoje

2017.01.19 19:32

M. Gorbačiovas teigia neketinąs dalyvauti Sausio 13-osios bylos procese

BNS 2017.01.19 19:32

Nepaisant to, kad gavo Vilniaus apygardos teismo šaukimą liudyti Sausio 13-osios byloje, buvęs Sovietų sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas teigia neketinąs jokiu statusu dalyvauti procese.

„Prie to, ką anksčiau esu sakęs, neturiu ką pridėti“, – Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“ sakė M. Gorbačiovas.

„Todėl jokiu atveju neketinu dalyvauti teismo procese Vilniuje“, – pabrėžė jis.

Bylą nagrinėjanti Vilniaus apygardos teismo teisėja Ainora Kornelija Macevičienė BNS informavo, kad gruodžio 28 dieną M. Gorbačiovui įteiktas šaukti liudyti Sausio 13-osios byloje.

Pasak teisėjos, M. Gorbačiovą pasiekė šaukimas, išsiųstas įprastiniu paštu į jo fondą. Teismui grįžo pranešimas apie jo įteikimą. Teismui adresuotame rašte yra M. Gorbačiovo parašas.

Šaukime nurodytos visos suplanuotos posėdžių datos. Taip pat teismas nurodė, kad sutinka surengti vaizdo konferenciją šio liudytojo apklausai.

Vilniaus apygardos teismas buvusiam politikui pranešė, kad jo pavardę per posėdžius minėjo kiti liudytojai, todėl jo prašoma papasakoti, ką jis žino apie Sausio įvykių aplinkybes.

Dar vienas šaukimas buvo išsiųstas elektroniniu paštu, trečias – per Teisingumo ministeriją.

Vilniaus apygardos teismas pernai spalį nusprendė M. Gorbačiovą apklausti liudytoju. Prašymą apklausti buvusį Sovietų sąjungos lyderį pateikė per kruvinuosius Sausio įvykius žuvusio Apolinaro Povilaičio sūnus Robertas Povilaitis ir jo advokatas.

Pats M. Gorbačiovas anksčiau yra neigęs, kad davė įsakymą šaudyti Vilniuje. 1991 metų sausio 13-osios naktį dėl sovietų karių vykdytų veiksmų prie Spaudos rūmų, Televizijos bokšto bei Lietuvos radijo ir televizijos pastato nužudyta 14 civilių. Šimtai žmonių buvo sužeisti.

Praėjusią savaitę Lietuvoje paminėtos 26-osios šio tragiško įvykio metinės.

Sausio 13-osios bylą teismas ketina toliau nagrinėti pirmadienį, toliau apklausiami nukentėjusieji.