Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.19 18:45

Seimo pirmininkas: R. Valentukevičius sumenkino VTEK autoritetą

BNS 2017.01.19 18:45

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) deleguotas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Romas Valentukevičius sumenkino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) autoritetą, vienasmeniškai „išteisinęs“ parlamentarę „valstietę“ Gretą Kildišienę dėl galimo interesų konflikto. Seimo pirmininkas artimiausiu metu kviesis VTEK pirmininką R. Valentukevičių pokalbiui.

„VTEK vadovas padarė vienasmenį pareiškimą ir tuo peržengė savo kompetencijos ribas ir sumenkino VTEK autoritetą“, – ketvirtadienį V. Pranckiečio poziciją BNS perdavė jo atstovė spaudai Dalia Vencevičienė.

Pasak jos, ketvirtadienį susitikti su R. Valentukevičiumi Kaune renginiuose dalyvaujantis Seimo pirmininkas nebesuspės, tačiau bus bandoma susitikimą suderinti penktadienį. „Vis tik pirmininkas dar nori susitikti su VTEK vadovu ir tai padarys artimiausiu metu“, – sakė atstovė.

Du opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Ingrida Šimonytė ir Arvydas Anušauskas ketvirtadienį kreipėsi į Seimo pirmininką V. Pranckietį, ragindami pareikšti nepasitikėjimą VTEK vadovu R. Valentukevičiumi.

Parlamentarų teigimu, „komisijos vadovo pastaruoju metu priimti sprendimai kenkia komisijos reputacijai ir kelia pagrįstų abejonių dėl jos skaidrumo, o tai niekaip nesuderinama su šios institucijos paskirtimi ir veikla“, – pranešė frakcija.

Konservatoriai piktinasi, kad R.Valentukevičius išaiškinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūno pavaduotojai Gretai Kildišienei dėl automobilio, nuomojamo iš partijos pirmininko Ramūno Karbauskio valdomo „Agrokoncerno“, pateikė nesitaręs su kitais komisijos nariais.

R. Valentukevičiaus atsakyme G. Kildišienei nurodoma, kad aplinkybės, kai jai artimas asmuo su „Agrokoncernu“ sudarė automobilio lizingo sandorį ir leido parlamentarei automobiliu naudotis „savaime interesų konflikto nekelia“.

Konservatoriai argumentuoja, kad „komisijos vadovas neturi teisės peržengti savo įgaliojimų, asmeninę nuomonę skelbdamas kaip visos komisijos nuomonę ir taip diskredituodamas visos komisijos veiklą“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi