Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.19 16:21

D. Grybauskaitė: G. Kildišienės istorija pradeda kompromituoti partiją

ELTA 2017.01.19 16:21

Istorija dėl parlamentarės Gretos Kildišienės naudoto automobilio jau pradeda kompromituoti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė, ragindama išsklaidyti abejones.

„Visa ši istorija yra, pirmiausia, vienos iš pagrindinių valdančiosios partijos atsakomybė, ir ši istorija jau pradeda kompromituoti pačią partiją, todėl skaidrūs atsakymai turi būti kuo greičiau pateikti visuomenei.

Tuo labiau, kad viešajam asmeniui, tai yra, pavyzdžiui, šiuo atveju politikui, viešumo ir skaidrumo reikalavimai yra daug aukštesni. Šitą visi mes žinome, ir su tuo reikia susitaikyti“, – sakė D. Grybauskaitė žurnalistams ketvirtadienį lankydamasi Zarasuose.

Ketvirtadienį buvo paviešinti G. Kildišienės naudoto automobilio įsigijimo duomenys. Portalas „Delfi“, kuris turėjo galimybę susipažinti su sutartimis, paskelbė, kad automobilį iš „Agrokoncerno“, kurio vienas iš akcininkų yra LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, išperkamosios nuomos būdu buvo įsigijusi parlamentarės mama Vladislava Mikalauskienė.

Nurodoma automobilio kaina – 39 tūkst. eurų plius 8190 eurų pridėtinės vertės mokesčio. Pirkėja įsipareigojo sumokėti 3 proc. metines palūkanas nuo faktiškai neapmokėtos sumos.

Sutartis esą sudaryta 2016 m. vasario 9 d. Iki šiol p. Mikalauskienė jau yra sumokėjusi 22 tūkst. eurų, mokėdama po 1000 eurų per mėnesį, įskaičiuojant 5000 eurų avansą.

Sutarties pabaigos data turėjo būti 2021 m. vasario 10 d., tačiau, advokato Evaldo Valčiuko teigimu, sutartis jau yra nutraukta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi