Lietuvoje

2017.01.21 19:07

Kaip atskirti peršalimą nuo alergijos?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2017.01.21 19:07

Sloguojantys žmonės dažnai galvoja, kad tai peršalimas. Tačiau sloga gali būti ir alergijos simptomas. LSMU profesorius Alvydas Unikauskas siūlo kelis būdus, padėsiančius atskirti peršalimą nuo alergijos.

Alerginę reakciją sukelia įkvėpti alergenai, tuo metu žmogus, kaip ir esant tikram uždegimui, sloguoja. Vis dėlto alergijos išoriniai požymiai šiek tiek skiriasi nuo peršalimo.

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į išorinio nosies kampo spalvą. Paūmėjusios alergijos atveju nosies kampas turi melsvą atspalvį, o peršalus jis raudonas.

Kitas požymis, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, – gleivės. Sunkios, klampios, tirštos, geltonos spalvos gleivės yra būdingos peršalimui, o skaidrios, skystos, panašios į vandenį ir gausios gleivės yra alergijos simptomas.

Peršalimą nuo alergijos atskirti padeda ir čiaudulys. Pavyzdžiui, jei čiaudulys yra vienkartinis, su tam tikromis laiko pertraukomis ir nedažnas, tai – peršalimo čiaudulys. Tačiau jei čiauduliai yra trumpi, konvulsiški ir keli iš eilės, tai jau yra alergijos simptomas. Gydytojas A. Unikauskas akcentuoja, kad alerginis čiaudulys, priešingai nei peršalimo, nėra užkrečiamas.

Laikas – ketvirtoji užuomina, padedanti atskirti alergiją nuo peršalimo. Peršalimas trunka iki savaitės, o alerginė sloga tęsiasi tol, kol yra kontaktas su alergenu.

Išsamiau apie šiuos simptomus – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23