Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.19 12:10

NATO vadovybė ir šalių kariuomenių vadai Briuselyje aptarė aktualius saugumo klausimus

LRT.lt 2017.01.19 12:10

Sausio 17-18 d. NATO būstinėje Briuselyje vyko pirmoji iš trijų šių metų NATO karinio komiteto konferencijų, kurioje NATO šalių kariuomenių vadai ir organizacijos vadovybė aptarė aktualius Aljanso  ir tarptautinio saugumo klausimus., rašoma pranešime spaudai.

„Diskusijos buvo aktyvios ir naudingos. Aptarėme daug, tame tarpe ir tiesiogiai su Lietuvos saugumu susijusių, klausimų. Vasarį vyksiančiame NATO gynybos ministrų susitikime šie klausimai, kartu su NATO karinio komiteto patarimais, bus toliau svarstomi politiniame lygmenyje“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Pirmoji konferencijos diena buvo skirta aptarti NATO vadovavimo struktūros funkcionalumą, sustiprintą NATO gynybos ir atgrasymo laikyseną, Aljanso adaptaciją, stabilumo projektavimo iniciatyvos (angl. Projecting Stability Initiative) įgyvendinimą, karinį bendradarbiavimą su Viduržemio jūros dialogo ir Sąveikos platformos partneriais (Japonija ir Pietų Korėja) bei peržiūrėti operacijos „Tvirta parama“ Afganistane perspektyvas.

Konferencijos paraštėse tądien įvyko ir JAV kariuomenės Europoje vadavietės vado generolo Curtis M. Scaparrotti, kuris yra ir vyriausiasis NATO pajėgų Europoje vadas, susitikimas su Baltijos šalių kariuomenių vadais.

„Atvirai pasikalbėjome apie saugumo situaciją mūsų regione, Aljanso bei JAV planus Baltijos regiono gynybai, pasirengimą priešakinių NATO pajėgų dislokavimui“, – po susitikimo sakė gen. ltn. J. V. Žukas.

Antrąją konferencijos dieną NATO vadovybė ir šalių kariuomenių vadai bendravo su partneriais iš Gruzijos ir Ukrainos. Buvo aptartas Gruzijos gynybos sistemos reformos statusas ir pasiekimai bei tolimesnis NATO-Gruzijos bendradarbiavimo paketo įgyvendinimas. Ukrainai skirtos sesijos metu buvo aptarta saugumo situacija Ukrainoje ir aplink ją, šalies saugumo ir gynybos sektoriaus reformos.

Konferencijos pabaigoje daug dėmesio buvo skirta Rusijai, jos keliamoms grėsmėms Aljansui ir galimam Rusijos ir NATO dialogui aptarti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi