Lietuvoje

2017.01.19 11:29

Paskelbtas geriausių radijo ir televizijos laidų konkursas „Pragiedruliai“

LRT.lt2017.01.19 11:29

Sausio 18 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė geriausių 2016 m. radijo ir televizijos laidų konkursą „Pragiedruliai“, rašoma pranešime spaudai.

Skatindama kurti kokybiškesnio ir įvairesnio turinio radijo ir televizijos laidas, LRTK paskelbė šį seniai jau tapusį tradiciniu konkursą penkioliktąjį kartą.

Konkurse bus renkamos geriausios praėjusiais (2016-aisiais) metais pirmą kartą transliuotos radijo ir televizijos laidos.

LRTK suformuota vertinimo komisija geriausias laidas rinks šiose nominacijose:

Geriausia televizijos kultūros laida;

Geriausia radijo kultūros laida;

Geriausia regioninės televizijos laida;

Geriausia regioninio radijo laida;

Geriausia televizijos pokalbių laida;

Geriausia radijo pokalbių laida;

Geriausias televizijos dokumentikos projektas;

Geriausia televizijos publicistikos laida;

Geriausia radijo publicistikos laida;

Geriausia televizijos pramogų laida;

Taip pat  numatyta specialioji nominacija.

Laidos, kaip visada, bus vertinamos atsižvelgiant į jų aktualumą, išliekamąją ir meninę vertę, originalumą, poveikį ugdant kultūrines, bendražmogiškąsias, pilietines ir estetines vertybes bei darbo profesionalumą ir kūrybiškumą. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti žymaus Lietuvos grafiko Egidijaus Rudinsko sukurtais diplomais.

Asmenys, norintys dalyvauti konkurse, turi informuoti apie tai LRTK el. paštu pragiedruliai@rtk.lt. Gavus konkurso dalyvio prašymą, bus suteiktas slaptažodis bei vartotojo vardas, su kuriuo dalyvis galės prisijungti prie LRTK FTP serverio ir į atitinkamus aplankus įdėti „Pragiedrulių“ konkursui skirtą medžiagą: laidos įrašą, jos pristatymo įrašą (anonsą) ir lydraštį.

Teikiant laidą konkursui, laidos antraštėje turi būti nurodyta: tikslus laidos pavadinimas, programos pavadinimas, kurioje buvo transliuota laida, ir pilna transliavimo data. Laidos turi būti pateikiamos be „DRM“ paslaugos, ne didesnės nei 1 GB apimties.

Prie kiekvienos laidos turi būti pateikiamas lydraštis, kuriame reikia nurodyti: laidos pavadinimą, pagrindinio laidos autoriaus vardą ir pavardę (ne kūrybinės grupės), laidos trukmę, televizijos ar radijo programą, kurioje buvo transliuota laida, transliavimo datą, kontaktinius duomenis, trumpą laidos apibūdinimą bei nominaciją, į kurią pretenduojama.

Laidas konkursui gali siūlyti ir visuomenės atstovai elektroniniu paštu pragiedruliai@rtk.lt, nurodydami tikslų siūlomos laidos pavadinimą, televizijos ar radijo programą, kurioje ta laida buvo transliuota, ir nominaciją, į kurią laida siūloma.

Medžiagą konkursui reikia pateikti iki 2017 m. kovo 1 d.

Konkurso „Pragiedruliai“ apdovanojimų vakaras numatomas 2017 m. balandžio 13 d. Apie jį konkurso dalyviai bus informuoti papildomai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt