Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.19 10:21

Prezidentė kviečia linksmai ir išradingai minėti valstybės gimtadienį

LRT.lt 2017.01.19 10:21

Prezidentė Dalia Grybauskaitė visus Lietuvos piliečius ragina sumaniai paminėti Valstybės atkūrimo dieną ir kviečia prisidėti prie jau penktą kartą vykstančios akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“, teigiama pranešime spaudai.

„Tegul Vasario 16-oji bus džiaugsminga, skambi ir daugiabalsė šventė, tarsi Trispalvė banga, užliejanti Lietuvą ir pasaulį, kur tik yra mūsų piliečių. Įtraukianti kiekvieną, kuris didžiuojasi, kad jau beveik 100 metų turime atkurtą savo valstybę. Švęskime savo šalies gimtadienį linksmai ir išradingai“, – sako D. Grybauskaitė.

Sumanymus, kaip linksmai ir išradingai pasveikinti savo šalį 99-ojo gimtadienio proga, valstybės vadovė kviečia registruoti interneto svetainėje. Tuos, kurie originaliausiai paminės Vasario 16-ąją, prezidentė apdovanos Lietuvos Respublikos trispalvėmis.

Per ketverius akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ gyvavimo metus buvo paskelbta daugiau kaip pusantro tūkstančio idėjų. Valstybės gimtadienis buvo sumaniai minimas įvairiuose pasaulio kampeliuose. Ketvirtieji akcijos metai buvo rekordiniai – per dvi savaites oficialioje prezidentės interneto svetainėje buvo užregistruota 650 originalių Valstybės gimtadienio šventimo sumanymų. Žmonės organizavo šventinius renginius, žygius, ėmėsi labdaringos veiklos, inicijavo įvairias akcijas, kurios sutelkė ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų gyvenančius mūsų šalies piliečius, puoselėjo pilietinį mąstymą bei tautiškumo ir bendruomeniškumo jausmą.

Kauno bibliotekų knygose buvo įdėti skirtukai su poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais, Telšių policijos pareigūnai sveikino praeivius su švente ir dalijo trispalves vėliavėles, Lazdijų rajono gyventojai organizavo trispalvės žygį per rajoną, Joniškio vaikai iš antrinių žaliavų statė Gedimino pilį. Praėjusiais metais įvairiose pasaulio vietose buvo iškelta Lietuvos trispalvė – Trakų miesto nardymo klubo nariai tai padarė Galvės ežero dugne, o lietuvių bendruomenė „Nerija“ – Izraelio dykumoje.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi