Lietuvoje

2017.01.19 10:40

S. Skvernelis: paviešinus sutartį, G. Kildišienės automobilio skandalas jau būtų pamirštas

BNS 2017.01.19 10:40

„Valstiečių“ vadovybės skandalas dėl Seimo narės Gretos Kildišienės automobilio jau būtų pamirštas, jeigu politikai laiku būtų paviešinę išperkamosios nuomos sutartis, mano šios partijos deleguotas ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Jeigu tai būtų buvę padaryta iš pat pradžių, manau, kad istoriją mes jau būtume pamiršę. Bet dabar kaip ji toliau rutuliosis, sunku pasakyti. Aišku, labai svarbus yra Mokesčių inspekcijos atsakymas – tai, matyt, irgi duotų aiškumo dėl mokestinių dalykų, bet tos sutarties paviešinimas visuomenei – reikėjo tą daryti ir dabar dar nėra vėlu padaryti“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Trečiadienio vakarą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė sakė, kad yra mačiusi dokumentus, kurie įrodo, kad G. Kildišienės mama Vladislava Mikalauskienė kas mėnesį už dukters naudai naudotą automobilį „Range Rover“ „Agrokoncernui“ pervesdavo po 1 tūkst. eurų.

S. Skvernelis sako taip pat šiuos dokumentus matęs, tačiau pabrėžia, kad dokumentų tikrumu įtikinti reikia ne politikus, o visuomenę.

„Nereikia manęs įtikinėti – aš irgi tuos dokumentus mačiau. Bet reikia juos pateikti visuomenei, kad pamatytų ir padarytų patys išvadas“, – sakė premjeras.

Jo teigimu, ši istorija daro žalą valstybei o argumentų, kodėl dokumentai negalėtų būti paviešinti jis sako nematantis – tai galima padaryti tokia forma, kuri nepažeistų minimų asmenų privatumo.

„Pats žmogus, kuris priima tokį sprendimą, reikia suvokti, kad yra viešas asmuo – šiek tiek kitokie reikalavimai galioja negu privačiam asmeniui“, – pridūrė S. Skvernelis.

Savaitgalį R. Karbauskis patvirtino, kad G. Kildišienė naudojasi jo valdomo „Agrokoncerno“ automobiliu. Tiek G. Kildišienė, tiek R.Karbauskis tvirtino, kad automobilio išperkamosios nuomos sutartis sudaryta su artimu politikės giminaičiu, kuris jai leidžia naudotis transporto priemone.