Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.19 09:43

Medikai nepagrįstai atleido V. Uspaskichą nuo dalyvavimo teisme

Darbo partijos juodosios buhalterijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas paskelbė iš Sveikatos apsaugos ministerijos gautą medžiagą, kad Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medikai padarė pažeidimų, atleisdami kaltinamąjį Viktorą Uspaskichą nuo dalyvavimo posėdžiuose.

Darbo partijos juodosios buhalterijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas paskelbė iš Sveikatos apsaugos ministerijos gautą medžiagą, kad Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medikai padarė pažeidimų, atleisdami kaltinamąjį Viktorą Uspaskichą nuo dalyvavimo posėdžiuose.

Kaip žinoma, Darbo partijos bylos nagrinėjimas teisme kovo mėnesį strigo, nes posėdžių nelankė pagrindinis kaltinamasis Viktoras Uspaskichas.

Teisėjai buvo suabejoję Kėdainių medikų pažymomis, todėl kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą.

Ketvirtadienio popietę juodosios buhalterijos bylą nagrinėjančiame Vilniaus apygardos teisme paskelbti atsakymai, gauti iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Jų esmė – Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro medikai neteisėtai buvo atleidę V.Uspaskichą nuo dalyvavimo baudžiamojoje byloje.

Pats kaltinamasis kategoriškai užprotestavo teisme gautą informaciją. Iš ministerijos gautą atsakymą kaltinamasis vadino „tarpine medžiaga“.

Anot V.Uspaskicho, po apsilankymų pas Kėdainių medikus jam buvo išrašytas siuntimas į Kauną, kur specialistai atliko išsamesnius tyrimus ir patvirtino: viena opa dar neužgijo.

„Savo noru vaikštau į teismą, nors man buvo pasiūlyta dar pabūti namie“, – kaltinamasis tikino vardan teismo nesilaikantis medikų rekomendacijų bei prašė nekaltinti Kėdainių gydytojų dėl to, kad keletą posėdžių jis vis dėl to praleido.

Pažeidė teisės aktus

Bylą nagrinėjančios teisėjų kolegijos vadovė Daiva Pranytė-Zalieckienė pranešė, kad teisme gautas atsakymas iš ministerijos dėl Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre V.Uspaskichui suteiktų paslaugų.

Ministerijoje buvo atlikta pacientui suteiktų paslaugų „kontrolė“, o teismui pateikta „kontrolės ataskaita“.

Nustatyta, kad aptarnaudami garsųjį pacientą V.Uspaskichą, Kėdainių PSPC darbuotojai pažeidė teisės aktų reikalavimus.

„Asmeniui sveikatos paslaugos buvo teikiamos pažeidžiant įstatymų ir gydymo įstaigos vidaus tvarkos reikalavimus“, – pažymima ministerijos dokumente.

Patikrinimo medžiagoje taip pat konstatuojama, kad už pažeidimus atsakinga gydytoja Rasa Navickienė.

„Gydytojai nepilnai atliko bendrą paciento ištyrimą“, – rašoma patikrinimo ataskaitoje.

Aiškindami priežastį, kodėl V.Uspaskichas gali nelankyti teismo, Kėdainių medikai nurodė ligos paūmėjimą. „Bet tokių duomenų jo sveikatos istorijoje nėra. Priešingai, yra nurodyta, kad paciento būklė gerėja,“ – teigiama V.Uspaskichui nepalankiame dokumente.

Sveikatos apsaugos ministras įspėjo Kėdainių PSPC atstovus, kad iki gegužės 3 dienos užfiksuoti trūkumai privalo būti pašalinti.

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro administracijai rekomenduota apskritai rekomenduota koreguoti tvarką dėl pažymų išdavimo, leidžiančių teisiamiems pacientams neatvykti į bylos nagrinėjimą.

Medikai linkę piktnaudžiauti

Juodosios buhalterijos bylą kuruojantis prokuroras Saulius Verseckas, vertindamas šią medžiagą, kalbėjo: „Dar sykį įsitikinome, kad medikai, išduodami proceso dalyviams pažymas dėl jų negalėjimo dalyvauti teismo procese, elgiasi ne visada pagrįstai, teisėtai.“

Generalinės prokuratūros atstovas svarstė, kad gydytojai yra laisvi nuspręsti, kada ir kokią pažymą išduoti, tačiau po to dažnai paaiškėja, kad tai buvo nepagrįsta.

„Reikia inicijuoti kreipimąsi į sveikatos apsaugos ministrą“, – prokuroras siūlė ieškoti būdų griežti atleidimų nuo teismų išrašymo procedūrą, užkirsti kelią piktnaudžiavimams.

Medžiagą apie V.Uspaskicho gydytojų pažeidimus Vilniaus apygardos teismo kolegija nutarė prijungti prie juodosios buhalterijos bylos medžiagos, teisėja D.Pranytė-Zalieckienė užsiminė, kad medikų piktnaudžiavimas bus įvertintas skelbiant nuosprendį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi