Lietuvoje

2017.01.18 20:20

Posėdžių metu atostogaujantys parlamentarai problemų tame neįžvelgia

Kelios Seimo kadencijos niekaip nesiryžta įteisinti parlamentarų atostogų, nors Konstitucinis teismas dar prieš dešimtmetį yra paskelbęs, kad Seimas privalo priimti jų darbo sąlygas nustatantį įstatymą. Nepaisant to, kai kurie Seimo nariai per neeilinius posėdžius net neslepia atostogaujantys užsienyje. Etikos komisija jų bausti negali, nes poilsiaujantys neretai yra gavę Seimo valdybos pritarimą.

Socialdemokratas Algirdas Sysas sako, kad visi privalo turėti galimybę pailsėti ypač tarp sesijų, bet tik suderinę su valdyba. Jis pats neslepia praleidęs vieną posėdį, nes ilsėjosi Austrijoje.

„Yra tokia tvarka, kad mes planuojam iš anksto savo keliones. Kadangi neeilinis posėdis nebuvo planuotas, buvau nusipirkęs kelialapius, kreipiausi į valdybą. Kadangi buvo trumpas posėdis, valdyba mane išleido“, – teigia Seimo Socialdemokratų frakcijos narys Algirdas Sysas.

Konservatorė Agnė Bilotaitė nepasirodė abiejuose neeiliniuose posėdžiuose. Ji dar prieš Kalėdas išvyko į Afriką dalyvauti ralyje.

„Vertinu blogai. Darbas yra darbas, tad turėtume dirbti“, – mano Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė nepalaiko parlamentarų kelionių per posėdžius. Nors juos praleidusieji baudžiami nebus, nes turėjo Seimo valdybos leidimą.

Daugiau apie parlamentarų atostogas – reportaže.