Lietuvoje

2017.01.18 15:32

Pirmieji sąjungininkų bataliono kariai į Lietuvą atvyks jau kitą savaitę

ELTA2017.01.18 15:32

Pirmieji sąjungininkų kariai iš Vokietijos vadovaujamo bataliono į Lietuvą atvyks kitą savaitę, o pilną kovinį pajėgumą turėtų pasiekti šių metų birželį.

Anot Jungtinio štabo vadovo Vitalijaus Vaikšnoro, pirmieji kariai – vadovaujanti grandis – padės ruoštis pagrindinių pajėgų dislokavimui, kuris turėtų prasidėti vasarį – tuomet į Lietuvą atkeliaus ir sunkioji technika.

„Iki birželio mėnesio visas batalionas susirinks čia“, – trečiadienį žurnalistams Ruklos mokomajame pulke teigė Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras V. Vaikšnoras.

Birželį batalionas dalyvaus „Geležinio vilko“ pratybose, kurių metu jis bus sertifikuotas. Iš viso bataliono kovinė grupė sudarys apie 1 200 karių, 13 „Leopard 2“ tankų, 38 pėstininkų kovos mašinos ir apie 100 ratinių transporto priemonių, taip pat logistinio, medicininio aprūpinimo dalys, artilerijos ir žvalgybos elementai.

„Batalionas rotuojamas kas 6 mėnesius“, – teigė Jungtinio štabo Planavimo valdybos viršininkas Gintaras Ažubalis.

Taktiniu lygmeniu batalionas bus pavaldus „Geležinio vilko“ brigados štabui. Pasak Jungtinio štabo vadovo, konvencinio puolimo atveju bataliono panaudojimui turės būti aktyvuotas NATO sutarties 5-asis straipsnis, tačiau nekonvencinių-hibridinių grėsmių atveju kariai turės teisę į savigyną pagal Jungtinių Tautų chartiją.

Jungtinio štabo Logistikos valdybos viršininko Valdo Dambrausko teigimu, sąjungininkų priėmimas yra unikalus ir sudėtingas gerąja prasme projektas dėl savo apimties. Grupės kariai bus apgyvendinami Ruklos mokomojo pulko teritorijoje, šalia bus įrengta štabo infrastruktūra su antenų lauku. Amunicijos sandėlis bus įkurtas netoli mokomųjų laukų. Lietuva sąjungininkams neatlygintinai suteiks apgyvendinimo ir komunalines, ryšio paslaugas, tuo tarpu degalų ir transportavimo išlaidas kompensuos NATO šalys.

„Tai yra normali NATO praktika“, – sakė V. Dambrauskas.

Sprendimas dislokuoti sąjungininkų karių batalionus Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje buvo patvirtintas pernai liepą Varšuvoje vykusiame NATO viršūnių susitikime. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.