Lietuvoje

2017.01.18 22:13

VMI vykdo tyrimą dėl „Agrokoncerno“ automobilio, bet jokios informacijos teikti negali

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2017.01.18 22:13

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo tyrimą, susijusį su „Agrokoncerno“ automobilio, kurį naudoja parlamentarė Greta Kildišienė, įsigijimo. Tačiau inspekcijos atstovai pabrėžia, kad įstatymai draudžia skelbti bet kokią informaciją apie mokestinį patikrinimą ir asmenis bei bendroves, kurie tikrinami, nebent jie leistų teikti tokią informaciją.

VMI 15min informavo, kad analizuoja ne tik savo turimą informaciją ar gautus duomenis iš trečiųjų šaltinių, bet vertina ir viešai pasirodžiusią informaciją žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir pan.

„Šiuo atveju VMI taip pat vertina visą informaciją, pirmadienį pradėta duomenų analizė. Tai yra įprasta VMI veiklos praktika. Analizės metu vertinama, ar nėra mokestinių rizikų mokesčių mokėtojų veikloje, sandoriuose“, – teigiama inspekcijos pranešime.

„Vykdomos analizės metu iškilo klausimai, kurių įvertinimui reikalingi duomenys gali būti gauti tik iš mokesčių mokėtojų, todėl šiandien pradedamas operatyvus patikrinimas. Jo metu VMI pareikalaus iš mokesčių mokėtojų pateikti išsamią informaciją ir ją pagrindžiančius dokumentus dėl mokestinių prievolių tinkamo vykdymo“, – skelbia inspekcija.

VMI sieks, kad visos procedūros būtų atliktos kaip įmanoma greičiau, tačiau jų trukmė priklauso ir nuo mokesčių mokėtojų geranoriško bendradarbiavimo.

Informacija apie tyrimą negali būti teikiama

VMI priminė, kad inspekcija be sutikimo gali skelbti tik tam tikrą informaciją, pavyzdžiui, mokesčio mokėtojo identifikacinį numerį, įregistravimo ir išregistravimo mokesčių mokėtojo registrą datos,

VMI taip pat gali paskelbti mokesčių mokėtojo fizinio asmens, sumokėtų mokesčių sumą. Tuo metu fizinio asmens sumokėtų mokesčių suma nelaikoma paslaptyje įstatymų nustatytais atvejais.

Paskelbti informaciją gali, kai įrodoma kaltė

Neslapta informacija laikoma mokesčių mokėtojo mokestinės nepriemokos suma ir informacija, susijusi su mokesčių teisės aktų pažeidimais, kai mokesčių mokėtojo kaltė už mokesčio įstatymo pažeidimus įrodyta.

Mokesčių mokėtojo kaltė laikoma įrodyta, kai mokesčių mokėtojas per įstatymų nustatytus terminus ir tvarka neapskundė mokesčių administratoriaus veiksmų arba kai apskundus mokesčių administratoriaus veiksmus skundą nagrinėjanti institucija savo sprendimu jų nepripažįsta neteisėtais ir tokio sprendimo mokesčių mokėtojas įstatymų nustatytais terminais bei tvarka neapskundė, arba kai skundą nagrinėjančios institucijos sprendimas, nepripažįstantis mokesčių administratoriaus veiksmų neteisėtais, yra galutinis.

Populiariausi

Algis Krupavičius

Lietuvoje

2020.07.01 12:03

VDU kirto garsiam politologui: neteko dekano posto, sulaukė ir kitų nuobaudų papildyta Krupavičiaus komentaru; atnaujinta 14.01

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija

Lietuvoje

2020.07.01 10:49

Trečią dieną iš eilės Lietuvoje patvirtinta tik po vieną naują koronaviruso atvejį naujas atvejis – įvežtinis; atnaujinta 10.59

5
Anglų kalbos egzaminas

Lietuvoje

2020.07.01 12:56

Per anglų kalbos egzaminą abiturientai rašė apie koronavirusą: savo akimis tai matėme anglų kalbos mokytojas įžvelgė vieną naujovę užduotyse; atnaujinta 15.36

13