Lietuvoje

2017.01.18 10:18

Neurologai perspėja dėl vadinamojo „žinučių kaklo“

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.01.18 10:18

Neurologai perspėja dėl naujo masiniu tampančio negalavimo – „žinučių kaklo“. Taip vadinamas netaisyklingas stuburo išlinkimas, kuris išsivysto nuo ilgalaikio galvos palenkimo ties išmaniuoju telefonu ar planšete.

„Taisyklinga kaklo padėtis yra tokia, kai, žiūrint iš šono, išorinė klausomoji landa ausies sutampa su peties viduriu. [...] Tada kaklas patiria normalią apkrovą. [...] Ir galva yra veikiama tiktai tiek, kiek jinai sveria“, – aiškina kineziterapeutas, „Sveiko stuburo mokyklos“ metodikos kūrėjas Vidmantas Zaveckas.

Australijos mokslininkai apskaičiavo, kad išmaniųjų įrenginių naudotojai į juos žiūri vidutiniškai keturias valandas per dieną – tai reiškia, kad per metus kaklinė stuburo dalis gauna 1400 valandų papildomos įtampos. Žmogaus galva sveria iki 5,5 kilogramo, tačiau, ją palenkus, kaklo raumenims tenka įsitempti iki penkių kartų daugiau, o dėl fizinio sverto poveikio ir sunkio jėgos svoris, kurį tenka atlaikyti kaklo raumenims, smarkiai padidėja. Dėl to pervargsta  kaklas ir sprandas, nebeišlaikoma taisyklinga padėtis, atsiranda anatominių pakitimų ir net gali išsivystyti chroniškas artritas.

Plačiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.