Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.18 09:25

Keturių Lietuvos universitetų vadovai: reikalavimai stojantiesiems kils

Keturi didieji Lietuvos universitetai, siekdami geresnės studijų kokybės, kuria universitetų pažangos konferenciją. Asociaciją įsteigę Vilniaus, Kauno technologijos, Vilniaus Gedimino technikos  ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetų vadovai teigia, kad ateityje reikalavimai stojantiesiems kils.

Gerinti studijų kokybę bei aukštųjų mokyklų konkurencingumą globalioje erdvėje – tokie yra keturių didžiųjų šalies universitetų kuriamo naujo darinio tikslai, o konkretūs pasiūlymai  – siekti, kad 2020 metais pagal kvalifikaciją įsidarbinusių absolventų dalis viršytų 80 proc. Tarp pasiūlymų taip pat minimas siekis nuosekliai didinti reikalavimus stojantiesiems ir užtikrinti, kad minimalus priėmimo į aukštąsias mokyklas konkursinis balas kitąmet būtų padidintas iki 4.

Tokią iniciatyvą palaiko tiek ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, tiek Lietuvos verslininkai. Lietuvos pramoninkų konfederacijos viceprezidentas Gintautas Kvietkauskas sveikina ryžtą keistis ir sako, kad dabartinis išskaidytas aukštųjų mokyklų tinklas neleidžia pritraukti gerų specialistų, užtikrinti tinkamo atlygio ir reikiamos mokslo kokybės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16