Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.18 20:20

Nagų kramtymas – neestetiškas ir žalingas sveikatai įprotis

Nagų kramtymas ne tik atrodo nepatraukliai, bet ir daro žalą sveikatai. Psichologai šį įprotį net vadina liga. LSMU profesorius Alvydas Unikauskas pataria, kaip atsikratyti šio įpročio.

Pasak gydytojo A. Unikausko, kramtymas turi daug daugiau rimtų pasekmių nei neestetiškai atrodantys nagai bei rankos.

Pirmiausia, nagų kramtymas gali sukelti infekcijas, kai burnoje esančios bakterijos pernešamos į žaizdeles aplink nagus. Tuo metu organizmo imuninė sistema kovoja su šia infekcija ir nebeužsiima organizmo apsauga nuo ligų pavojų. Be to, kramtant nagus galima ir kita neestetiška pasekmė – dantų emalio nusidėvėjimas, kuris gali būti pastebimas vizualiai.

Nagų kramtymas sukelia ir psichologinių problemų, pavyzdžiui, nusivylimą savimi. Žmonės, žinodami, kad elgiasi blogai, nuliūsta ir susinervina, tai vėl paskatina nagų kramtymą. Taip susidaro užburtas ratas.

Psichologai nagų kramtymą įvardija kaip ligą, kuriai gydyti siekiama sukurti gydymo sistemas. Kol kas šios ligos gydymui galima pasitelkti įvairias priemones, kaip antai, pleistrus, kartų nagų laką, taip pat galima vartoti vitamino E turinčių produktų. Vitaminas E skatina žaizdų gijimą ir nagų augimą.

Išsamiau apie nagų kramtymo pasekmes ir gydymo priemones – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi