Lietuvoje

2017.01.17 11:56

A. Butkevičius patvirtino, kad nesivaržys dėl partijos pirmininko posto

BNS 2017.01.17 11:56

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius patvirtino, kad nebesieks būti perrinktas.

„Kaip žinote, esu nusprendęs nebesiekti LSDP pirmininko posto artėjančiame suvažiavime. LSDP nelaimėjo Seimo rinkimų ir aš, kaip partijos pirmininkas, prisiimu politinę atsakomybę. Taip nusprendžiau dar prieš paskelbiant galutinius Seimo rinkimų rezultatus ir savo žodžio laikysiuosi. Esu įsitikinęs, kad LSDP, kaip ES šalies partija, turi laikytis aukštų europinių standartų“, – sakoma A. Butkevičiaus pareiškime.

Jis antradienį paskelbtas partijos interneto svetainėje.

Apsisprendęs kandidatuoti į vadovus savo ruožtu jau paskelbė partijos vicepirmininkas, ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, anksčiau ėjęs Jonavos mero pareigas.

„Esu galutinai apsisprendęs dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose. Tapti partijos pirmininku, kaip ir eiti kitas iki šiol patikėtas mero ar ministro pareigas, niekuomet nebuvo mano asmeninė ambicija. Greičiau – pasirinkimas prisiimti atsakomybę ten, kur mano patirtis ir turima kompetencija leistų inicijuoti reikšmingus pokyčius, kurių šiandien, kaip niekada anksčiau, tikimasi“, – sakoma M. Sinkevičiaus laiške partiečiams.

Partijos vadovo vietą atlaisvinantis A. Butkevičius pažymi, kad „vienas svarbiausių LSDP uždavinių yra išlaikyti tvirtas pozicijas centro kairėje, iš socialdemokratinių pozicijų nuosekliai vertinant valdančiosios koalicijos veiksmus, ypač tuos, kurie kirstųsi su mūsų programinėm nuostatom.“

„Matau pastaruoju metu sustiprėjusias tendencijas užimti mūsų politinę nišą, pervilioti rinkėją. Šioms tendencijoms turime ryžtingai pasipriešinti“, – sakoma A.  Butkevičiaus pareiškime.

Tiesioginius pirmininko rinkimus socialdemokratai rengs pirmą kartą, iki šiol pirmininkai būdavo renkami suvažiavimuose. Preliminariai numatoma partijos narių balsavimą surengti balandį, o rezultatai būtų patvirtinti gegužės pradžioje.

Socialdemokratams Seimo rinkimuose likus tretiems ir gavus 17 mandatų, partijos pirmininkas A. Butkevičius lapkričio pradžioje vykusiame posėdyje pranešė norintis atsistatydinti, tačiau taryba tam nepritarė.