Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.17 11:05

Seimas linkęs sugrįžti prie mokestinių lengvatų autorinėms sutartims

ELTA 2017.01.17 11:05

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Seimo narys Ramūnas Karbauskis siūlo sugrįžti prie buvusių lengvatinių valstybinio socialinio draudimo įmokų skaičiavimo pajamoms, gautoms pagal autorines sutartis, iš sporto ar atlikėjo veiklos.

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė jo pateiktoms Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisoms, už kurias balsavo 94 Seimo nariai, 3 buvo prieš, susilaikė 17 parlamentarų. Po svarstymų komitetuose, į Seimo plenarinių posėdžių salę jos turėtų sugrįžti pavasario Seimo sesijoje.

Pagal R. Karbauskio antradienį Seimui pateiktas įstatymo pataisas, valstybinio socialinio draudimo įmokos būtų skaičiuojamos nuo 50 proc. pajamų, gautų pagal minėtąsias sutartis. Pagal autorines sutartis gautoms pajamoms, kurios bus gautos iš to paties darbdavio (draudėjo), su kuriuo sudaryta darbo sutartis, būtų skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos nuo 100 proc. pajamų.

Taip pat siūloma nustatyti, kad socialinio draudimo įmokos neskaičiuojamos nuo autoriams ir gretutinių teisių subjektams mokamo atlyginimo už kūrinių ir gretutinių teisių objektų panaudojimą pagal suteiktas licencijas panaudoti kūrinius ar gretutinių teisių objektus.

R. Karbauskio duomenimis, dėl naujos apmokestinimo tvarkos pajamoms, gautoms pagal autorines sutartis, iš sporto ar atlikėjo veiklos, nustatymo Valstybinio socialinio draudimo fondo pajamos sumažės apie 3 mln. eurų.

Šių metų sausio 1 d. įsigaliojusiame Valstybinio socialinio draudimo įstatyme nustatyta, kad pajamas pagal autorines sutartis, iš sporto ar atlikėjo veiklos gaunantys asmenys valstybinio socialinio draudimo įmokas moka nuo apskaičiuoto atlygio pagal sudarytas sutartis sumos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi