Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.17 12:02

Rekordinės „Knygų Kalėdos“ šįkart praturtintos ne tik knygomis

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ šįkart sulaukė rekordinės sėkmės – buvo surinkta daugiau nei 50 tūkstančių knygų, o renginių skaičius perkopė 2000. Būtent pastarieji minimi kaip itin svarbūs projektui.

„Surengta daugiau nei 2000 renginių, kas itin svarbu, nes akcijos tikslas – ne tik padovanoti knygas, bet ir sujungti žmones. <...> Svarbiausia, kad atsiranda asmeninis santykis – daug kas susisiekia su bibliotekomis ir klausia, ko joms reikia. Tad bibliotekos pasipildo tomis knygomis, kurių joms labiausiai ir reikia“, – džiaugiasi prezidentės vyr. patarėja Rūta Kačkutė.

Ji teigia, kad žmonės pagaliau suprato, kad knyga – didžiausia vertybė ir noriai jas dovanoja ir artimiesiems.

Kasmet knygų mylėtojus suburianti nuo 2011-ųjų vykstanti akcija šiemet prisijungė prie prezidentės nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Todėl 2016-ųjų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Prezidentės teigimu, vis daugiau Lietuvos žmonių ir verslo įmonių dovanoja knygas ir noriai dalyvauja socialinę atskirtį mažinančioje veikloje. Tai rodo, kad mums visiems svarbus noras prisidėti prie darnesnės visuomenės. Valstybės vadovė padėkojo visiems, prisijungusiems prie šių metų „Knygų Kalėdų“ ir dovanojusiems įkvepiančių ir gyvenimą keičiančių knygų, rašoma prezidentūros išplatintame pranešime spaudai.

Ypač aktyviai į „Knygų Kalėdų“ veiklą šiemet įsitraukė per pusę tūkstančio verslo įmonių, įvairių organizacijų ir užsienio šalių ambasadų. Jie dalyvavo susitikimuose, organizavo užsiėmimus vaikams, pristatė ir dovanojo jiems gyvenimą keičiančių knygų. Jų tradiciškai dovanojo ir šalies gyventojai, bendruomenės, leidėjai, rašytojai.

Per šių metų „Knygų Kalėdas“ aplankyti vaikų dienos centrai, globos įstaigos, taip pat sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“, Ruklos globos namai, Giraitės senelių namai, Šiaulių ligoninės psichiatrijos klinikos bendruomenė, aklųjų bibliotekos, krizių centrai ir daugybė kitų įvairias socialines paslaugas teikiančių įstaigų.

Daugiau apie projektą – įraše ir renginio svetainėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi