Lietuvoje

2017.01.17 10:19

G. Kildišienė jau ketina įsigyti asmeninį automobilį

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotoja, frakcijos seniūno pavaduotoja ir Kultūros komiteto pirmininko pavaduotoja Greta Kildišienė praneša ketinanti artimiausiu metu įsigyti asmeninį automobilį ir informavo, jog neįvardijami artimieji nusprendė nutraukti automobilio „Range Rover" išperkamosios nuomos sutartį su „Agrokoncernu".

Tai spaudos konferencijoje antradienį pareiškė pati G. Kildišienė.

„Agrokoncerno" įmonių grupė priklauso Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui, Kultūros komiteto pirmininkui Ramūnui Karbauskiui.

„Noriu informuoti apie savo artimųjų apsisprendimą nutraukti išperkamosios nuomos sutartį su „Agrokoncernu". Taip pat noriu padėkoti visiems savo vyresniesiems frakcijos kolegoms už patarimus. Aš į juos atsižvelgiau ir pranešu, kad artimiausiu metu ketinu įsigyti asmeninį automobilį", - teigė G. Kildišienė.

Tiesa, G. Kildišienė ir R. Karbauskis informavo, kad pagal Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išaiškinimą Seimo neprivalėjo deklaruoti išperkamosios nuomos sandorio, jei jį su „Agrokoncernu" sudarė neįvardijamas G. Kildišienės giminaitis. Parlamentarė atsisako atskleisti giminystės ryšį su asmeniu, kuris yra sudaręs tokį sandorį.

R. Karbauskis teigia, kad sandoris tarp privataus asmens ir „Agrokoncerno" buvo sudarytas prieš vienuolika mėnesių, teigiama, kad buvo atsiskaitoma pavedimu. Ši istorija sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo dėl to, kad tai kelia klausimų apie verslo struktūrų paramą Seimo nariams – tiesiogiai ar per tarpininkus.

Ši istorija sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo dėl to, kad tai kelia klausimų apie verslo struktūrų paramą Seimo nariams – tiesiogiai ar per tarpininkus. Nėra aišku, ar sandoris su neįvardijamu G. Kildišienės giminaičiu yra ne fiktyvus, taip pat nežinoma, ar nuomos mokestis atitinka rinkos kainą.
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis teigia, kad šioje situacijoje problema yra ne G. Kildišienė, nes taikinys yra ne ji, o pats R. Karbauskis.

„Šitą situaciją, kai iškelti šitie kaltinimai Seimo narei, pirmiausia vertinu kaip spaudimą man. Problema vienintelė, kuri galėtų būti, kad šitas sandoris sudarytas su įmone, kuri susijusi su manim. Jis visiškai teisėtas, atitinka visus reikalavimus. Tačiau blogai, kad tai susiję su manim. Taigi pretekstas yra, puolimas yra. Akivaizdu, kad tikslas yra ne Seimo narė G. Kildišienė, bet aš“, – sako R. Karbauskis.