Lietuvoje

2017.01.17 11:10

Buvusi Kaišiadorių teismo pirmininkė E. Dambrauskienė pradėjo dirbti Kauno apygardos teisme

BNS2017.01.17 11:10

Buvusi Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkė Edita Dambrauskienė antradienį pradėjo dirbti Kauno apygardos teisme. Kaip pranešė teismas, ji dirbs Baudžiamųjų bylų skyriuje.

Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkės pareigas ji ėjo iki pernai metų gruodžio 5 dienos, iš pareigų buvo atleista pasibaigus kadencijai.

2015 metų rudenį prezidentė teikė Seimui E. Dambrauskienės kandidatūrą į generalinio prokuroro postą. Jos kandidatūrai tada nepritarta.

Žiniasklaidoje skelbta, kad tų pačių metų rudenį susitikusi su Seimo valdybos nariais prezidentė pranešė turinti informacijos, kad E. Dambrauskienei esą siūlyta „išsipirkti“ generalinio prokuroro postą. Nei kas tai darė, nei kokiu tikslu, D. Grybauskaitė nedetalizavo. Paskelbus šią informaciją viešai, Seimo narys Povilas Urbšys prašė Generalinės prokuratūros ištirti minėtą informaciją, tačiau prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą nenustačius konkrečių duomenų, kad galėjo būti padarytas nusikaltimas.

Be to, Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamame politinės korupcijos tyrime koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui ir buvusiam Seimo nariui „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui pateiki įtarimai dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu yra susiję ir su E. Dambrauskienės skyrimo į generalinius prokurorus procedūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.