Lietuvoje

2017.01.17 09:50

Lietuva ir JAV pasirašys sutartį dėl amerikiečių karių statuso

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.17 09:50

Lietuva ir Jungtinės Valstijos pasirašys sutartį dėl amerikiečių karių statuso. Šią sutartį, kuria šalys įsipareigoja tvirtai laikytis abipusės gynybos įsipareigojimų, pasirašys krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall.

Lenkija, kurioje dislokuota daugiau nei 3000 amerikiečių karių, sutartį dėl jų statuso pasirašė prie šešerius metus. Tokias sutartis turi dauguma NATO narių.

Jos apibrėžia JAV karių ir jų šeimos narių statusą ten, kur tie kariai dislokuojami. Jos sudaromos amerikiečių iniciatyva.

Pagal Lietuvos ir JAV sutartį, amerikiečiams suteikiama teisė teisti nusikaltusius karius, bet numatoma išimtis, kad Lietuva gali perimti jurisdikciją jai itin svarbiais atvejais. Susitarimas taip pat numato JAV teisę naudotis tam tikrais kariniais objektais, tačiau jie lieka Lietuvos nuosavybe.

Lietuvos pasirašoma sutartis įsigalios po to, kai ji bus ratifikuota Seime.

Baltijos šalių ir amerikiečių derybininkai siekė dėl sutarčių susitarti iki išrinktojo Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos, nes pradėjus dirbti naujajai administracijai šis klausimas galėtų būti nustumtas į politinės darbotvarkės apačią. kaip tik šiandien tokią sutartį su Jungtinėmis Valstijomis pasirašys ir Estija. Latvija ją pasirašė praėjusią savaitę.

Lietuvoje Jungtinės Valstijos nuo 2014 metų dislokuoja apie kuopą karių. Pratyboms taip pat dažnai lankysis batalionas iš šiemet Lenkijoje dislokuojamos brigados.

Populiariausi

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32