captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentūrą tenkina dabartinis Seimo narių skaičius

Dabartinis Seimo narių skaičius yra proporcingas Lietuvos gyventojų skaičiui ir nėra jokių garantijų, kad parlamentarų skaičių sumažinus iki 101 pagerės jų darbo kokybė, teigia prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak M. Lingės, pasitikėjimą Seimu padidintų ne skaičiaus mažinimas, o parlamentarų darbo kokybės gerinimas.

„Tas (Seimo narių skaičiaus, – ELTA) balansas yra išlaikomas ir kokybės valstybės viešajame sektoriuje tikrai yra rezervų ir vietų“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė prezidentūros atstovas.

Šiuo metu Seime yra pateiktos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio konstitucinės pataisos parlamentarų skaičių sumažinti iki 101. Grupė Seimo narių taip pat yra įregistravusi siūlymą parlamento narių skaičių sumažinti per pusę – iki 71.

LVŽS vadovo teigimu, Seimą reikia mažinti nes Lietuvoje dėl emigracijos sumažėjo atstovaujamų gyventojų, bet Seimo kanceliarijos Teisės departamentas pažymi, kad net ir emigracijoje esantys gyventojai yra Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys rinkimų teisę, todėl jie privalo būti atstovaujami.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...