Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.19 09:43

A. Kubiliaus Vyriausybės darbus pristatęs A. Butkevičius: knieti atsakyti tuo pačiu

Liepa Želnienė, 15min.lt 2013.04.19 09:43

Ketvirtadienį Seimui premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius pateikė praėjusių metų Vyriausybės veiklos ataskaitą. Kadangi jo vadovaujama šešioliktoji Vyriausybė dirbti pradėjo gruodį, dokumente apžvelgiama padėtis, kurią lėmė ir konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vadovaujamas Ministrų Kabinetas.

Ketvirtadienį Seimui premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius pateikė praėjusių metų Vyriausybės veiklos ataskaitą. Kadangi jo vadovaujama šešioliktoji Vyriausybė dirbti pradėjo gruodį, dokumente apžvelgiama padėtis, kurią lėmė ir konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vadovaujamas Ministrų Kabinetas.

Pristatydamas buvusios Vyriausybės per metus nuveiktus darbus A.Butkevičius sakė, kad ši Vyriausybė turi kitus prioritetus nei ankstesnė ir nesiekia pristatyti vien tik gerus darbus, o išsakys ir kritiką.

„Taip susiklostė situacija, kad prieš ketverius metus A.Kubilius turėjo pristatyti G.Kirkilo Vyriausybės darbus ir ji buvo parengta vien niūria gaida. (...) Iš tiesų knieti atsakyti tuo pačiu“, – pradėdamas Vyriausybės darbų ataskaitos pristatymą kalbą Seime pradėjo premjeras A. Butkevičius.

Jis pripažino pasistengsiantis į buvusios Vyriausybės darbus pažvelgti objektyviai, tačiau aiškino, kad Lietuva per konservatorių valdymą patyrė kraupią emigraciją, infliaciją.

„Lietuvos ateitis – ne vien Vilnius, Kaunas ar Klaipėda. Todėl didesnes investicijas, tarp kurių ir renovacijos reikmės, verslo skatinimas, darbo vietų kūrimas, pradedame kreipti į regionus. Siūlymas nusigręžti nuo miestelių ir kaimų žmonių mums nepriimtinas“, – tvirtino premjeras.

Premjero kalbai buvo numatyta valanda, bet A. Butkevičius ją pasakė per 15 minučių.

Kalbos pabaigoje A. Butkevičius palinkėjo konservatoriams būti mažiau „populistiškai šmaikštiems“ kalbant apie darbo grupių kūrimą. „Šioje srityje mes pralaimime 23–40 A. Kubiliaus Vyriausybei“, – teigė premjeras.

Paskui premjeras atsakinėjo į Seimo narių klausimus. Jis tikino nenorįs žvelgti į praeitį, o pageidaujantis kuo daugiau darbų planuoti ateičiai mažinant šešėlinę ekonomiką,  reformuojant energetiką, mažinant nedarbą ir emigraciją, vystant regionų politiką.

Liberalas Petras Auštrevičius premjero teiravosi, ką jis jaučiasi padaręs blogai arba nepadaręs per kelis pirmuosius buvimo premjeru mėnesius.

„Viską darau tą, ką reikia. Svarbiausia – laiko trūkumas“, – atsakė premjeras.

Tuo metu, kai A. Butkevičius iš Seimo tribūnos pristatinėjo Vyriausybės ataskaitą, konservatorius Mantas Adomėnas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje sukūrė juokelį apie A. Butkevičiaus pažadą nekritikuoti „negero negero A. Kubiliaus“. 

Konservtaorius A. Matulas taip pat pasipiktino A. Butkevičiaus kritika buvusiai Vyriausybei. „Turėtumėte dėkoti Dievui, kad ne jums tenka vadovauti Vyriausybei dviejų krizių metu“, – sakė A. Matulas.

Atsakydamas premjeras rėmėsi neva jam pateikta statistika apie vienų partijų vadovų kritiką kitoms partijoms.

„Skirtumas yra didžiulis tarp jūsų partijos kritikos mano partijai ir mano kritikos jūsų partijai“, – sakė jis.

Savo ruožtu kita konservatorė Vida Marija Čigriejienė dėkojo A. Butkevičiui už paprastą, nearogantišką retoriką.

Pats A. Kubilius premjerui A. Butkevičiui pristatant jo vadovautos Vyriausybės darbų ataskaitą Seimo posėdyje nedalyvavo, nes yra išvykęs į Ukrainą.

Vyriausybės veiklos ataskaitą sudaro trys pagrindinės dalys – Vyriausybės prioritetinių sričių apžvalga, ministerijų 2012 metų veiklos apžvalga ir Vyriausybės 2013 metų veiklos prioritetai.

Pagal Seimo statutą, kiekvienais metais iki kovo 31 dienos Vyriausybė privalo pateikti savo metinę veiklos ataskaitą, kurioje taip pat turi būti aptarti artimiausio laikotarpio Vyriausybės veiklos prioritetai. Vyriausybės veiklos ataskaitą turi pateikti ministras pirmininkas. Po jos pateikimo ataskaitą svarsto Seimo komitetai ir rengiama speciali diskusija, kurios pabaigoje Seimas gali priimti rezoliuciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi