Lietuvoje

2017.01.16 20:18

G. Kildišienės oficialiose anketose – prieštaringi biografiniai faktai

BNS2017.01.16 20:18

Parlamentarė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Greta Kildišienė Seimo tinklalapyje pirmadienį atnaujino asmeninę anketą, kurioje pateikiami faktai skiriasi nuo anksčiau teiktų duomenų Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

G. Kildišienė Seimo anketoje nurodo, jog šiuo metu baigia Aprangos technologijų ir verslo studijas Vilniaus kolegijoje, taip pat informuoja, jog yra išsituokusi. Prieš pernai spalį vykusius Seimo rinkimus teikdama duomenis Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ji nurodė, kad 2003-iaisiais baigusi mokyklą buvo įstojusi į Vilniaus kolegijos Teisės fakultetą, taip pat skelbė, jog yra susituokusi. Ši anketa šiuo metu prieinama VRK tinklalapyje.

Vilniaus kolegijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Jurgita Lesevičienė BNS patvirtino, kad G. Kildišienė šiuo metu studijuoja baigiamajame Aprangos technologijų ir verslo programos kurse. Ji taip pat teigia, kad Teisės fakulteto ar teisės studijų kolegijoje niekada nėra buvę ir G. Kildišienė teisės čia studijuoti negalėjo.

Dar 2015-aisiais dalyvaudama savivaldos rinkimuose dabartinė LVŽS narė VRK nurodė, jog anksčiau yra buvusi Darbo partijos narė. Šio biografinio fakto pernai teiktoje VRK anketoje, taip pat Seimo tinklalapyje pateiktoje informacijoje taip pat nėra.

Pačios parlamentarės pasiteirauti apie šiuos neatitikimus BNS nepavyko – politikė telefonu pirmadienio pavakarę buvo nepasiekiama.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas BNS sako, kad duomenis kandidatai teikia patys. Anot jo, G. Kildišienė dėl klaidų savo anketoje iki šiol į komisiją nėra kreipusis, tačiau tai padaryti dar turi galimybę.

„Jei duomenys buvo paskelbti neteisingi ar padaryta klaida, yra tam tikros galimybės atitaisyti, jei padarė, tarkime, klaidą pavadinime, ar kažką tokio. Bet tuomet ji turi kreiptis į komisiją ir mes turime svarstyti (...). Jei ji kreipsis, mes svarstysime ir priimsime greičiausiai sprendimą papildomą informaciją paskelbti, kad kandidatė pranešė, jog ar klaidingai nurodė, ar dėl kažko kito, kad reikia įrašyti tokius duomenis“, – aiškino Z. Vaigauskas.

Apie galimus neatitikimus G. Kildišienės biografijoje dėl jos mokslų šeštadienį skelbė dienraštis „Lietuvos rytas“

Dienraštis „Lietuvos rytas“ šeštadienį rašė, jog „valstietė“ G. Kildišienė į darbą Seime atvyksta „Agrokoncernui“, kurio savininkas yra R.Karbauskis, priklausančiu visureigiu „Range Rover“. Pats R.Karbauskis BNS nurodė, kad automobilis priklauso „Agrokoncernui“, kuris išperkamosios nuomos būdu automobilį nuomoja kitam privačiam asmeniui, kurio tapatybė neatskleidžiama.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė sako nematanti viešųjų ir privačių interesų deklaravimo pažeidimo dėl „valstietės“ Gretos Kildišienės naudojamo automobilio, bet komisija gali svarstyti etikos klausimus.

LVŽS sąrašo rinkimuose vedlys, premjeras Saulius Skvernelis kalbėdamas su žiniasklaida G. Kildišienės elgesio nevertina, tačiau pažymi, kad į visuomenei kylantys klausimai „turi būti tikrai atsakyti ir pirmiausia atsakyti pačių politikų“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.