Lietuvoje

2017.01.16 19:20

Nušalintasis VMI vadovas pateikė savo atsakymus Finansų ministerijai

BNS2017.01.16 19:20

Nuo pareigų laikinai nušalintas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovas Dainoras Bradauskas pateikė atsakymus Finansų ministerijai, atliekančiai tarnybinį jo veiklos tyrimą.

Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Teresė Staniulytė BNS patvirtino, kad ministerija pirmadienį gavo D.Bradausko atsakymus.

Anot jos, sausio 4 dieną pradėtas tyrimas turėtų trukti ne ilgiau kaip 20 darbo dienų nuo jo pradžios. Premjeras Saulius Skvernelis praėjusią savaitę teigė, kad tyrimo išvados gali būti pateiktos jau šią savaitę.

D. Bradausko galimai korupcinės veiklos patikrinimas pradėtas, gavus informacijos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT).

BNS žiniomis, D.Bradauskas įtariamas neteisėtu poveikiu VMI atliekamiems didžiausių verslo grupių „MG Baltic“ ir „Vilniaus prekyba“ finansiniams patikrinimams. Anot šaltinių, vienas pagrindinių teisėsaugos Finansų ministerijai perduotų epizodų susijęs būtent su D.Bradausko ir koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio ryšiais ir susitikimais, derinant veiksmus dėl VMI tyrimų.

BNS žiniomis, D. Bradauskas, netrukus po to, kai 2015 metų balandį pradėjo vadovauti VMI, asmeniškai ne kartą yra susitikęs su R. Kurlianskiu. Šiuose neskelbtuose susitikimuose buvo aptariami „Vilniaus prekybos“, „MG Baltic“ finansiniai patikrinimai.

VMI nuo praėjusio pirmadienio laikinai vadovauja VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt